İstanbul Kupası’nda Özen Gençler Birincisi

Kategori : Bülten/Mahalli Ralliler

Bonus Parkur Racing, 2010 Türkiye Ralli Gençler Birincisi Özen Özer ve tecrübeli co-pilotu Özen Yılmaz ile İstanbul Ralli Kupası ilk yarışında genel klasman üçüncülüğü ve genç pilotlar birinciliğini kazandı.

İstanbul Otomobil Kulübü tarafından organize edilen İstanbul Ralli Kupası’nın ilk yarışı, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. 48 ekibin start aldığı ve Şile bölgesindeki Cumhuriyet ve Riva etaplarının ikişer kez geçilmesinden oluşan yarışta Osman Tüter’in birinciliği elde ederken, Hakkı Ağaoğlu ikinci ve Bonus Parkur Racing’den Özen Özer de üçüncü oldu.

Geçtiğimiz sezon Türkiye Ralli Genç Pilotlar Birincisi olan Özen Özer, kupanın ilk yarışına tecrübeli co-pilot Özden Yılmaz ile katıldı. İstanbul Ralli Gençler Birinciliği hedefi ile Mitsubishi Lancer EvoIX ile mücadele eden ikili, ayrıca genel klasmanda 3. sırada finiş görerek podyumda yer buldu. Garanti Bonus ana sponsorluğunda, Unifree Dutyfree, Dexter, Ravika, Technospray, AEK Weld ve DMack katkıları ile mücadele eden Bonus Parkur Racing adına yarışan ikilisi, bu başarıları ile kupaya güzel bir başlangıç yapmış oldu.

2011 sezonunu Türkiye Ralli Sınıf 3 Birincisi olarak tamamlayan Ercan Kazaz-Emire Cantürk ekibi de, klasman dışı olarak 2012 sezonuna hazırlık amaçlı katıldıkları yarışta mekanik arıza nedeni ile finiş göremedi. İlk yarışta Mitsubishi Lancer EvoIX R4 ile mücadele eden Kazaz-Cantürk ikilisi, kupanın diğer yarışlarında test amaçlı farklı otomobillerle start almayı hedefliyor.

Toplam 3 yarıştan oluşan İstanbul Ralli Kupası’nın diğer yarışları 17-18 Aralık ve 24-25 Aralık tarihlerinde düzenlenecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git