FIA WTCC Resmi Lastik Tedarikçisi yine YOKOHAMA

Kategori : Bülten/Otomotiv

2006 yılından bu yana FIA WTCC (Dünya Binek Otomobilleri Şampiyonası)’nin resmi sponsoru olan YOKOHAMA, yüksek performans ve güvenlik sağlayan yeni nesil yarış lastikleri ADVAN serisi ile şampiyonanın resmi lastik tedarikçisi olmaya devam etme kararı aldı. YOKOHAMA 2015 yılına kadar FIA WTCC’ye kontrol lastiği tedarik edecek.

YOKOHAMA, seçkin ADVAN yarış lastikleri ile 2015 yılına kadar FIA WTCC’nin resmi kontrol lastiği tedarikçisi olmaya devam edecek. Kalitesini ve dayanıklılığını 6 yıldır pistlerde ispatlayan YOKOHAMA yenilenen sözleşme ile ADVAN serisi yarış lastikleri ile FIA WTCC’ye üç yıl daha destek verecek.

FIA WTCC, aralarında Formula 1 ve WRC(Dünya Yarış Şampiyonası)’nin de bulunduğu üç FIA dünya şampiyonasından birisi. Tümü ADVAN yarış lastikleri ile donatılmış olan BMW, CHEVROLET, VOLVO ve SEAT marka binek otomobiller, 4 kıtada 12 farklı ülkede düzenlenen bu dünya şampiyonası için sıkı bir rekabete giriyorlar. Bu yıl ayrıca Honda ve Lada da WTCC’nin 2013’teki Asya turlarında tüm şampiyonlarına katılacağını duyurdu.

YOKOHAMA Avrupa ise WTCC’nin tüm Avrupa turları için tanıtım aktivitelerine destek vermeye devam edecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git