2003 yılında Sait Kuş tarafından hayata geçirilen RalliDergisi.com ilk zamanlarda sadece motorsporları haberleri yayınlayan bir site idi. İlerleyen süreçte Çağlar Süren’in fotoğrafçı olarak ekibe katılması ile haberlerde bülten fotoğraflarının yerine kendi gözünden fotoğraflar yayınlamaya başladı.

Aynı zamanda yarışlarda elde edilen görüntülerin de paylaşıldığı Video bölümünü 2008 yılında RalliTV.com sitesine taşıyan albatRoz pRodüksiyon ekibi hem fotoğrafçı, hem kameraman hem de muhabirlik görevini üstlenen Veysel Ünal’ın da ekibe katılımı ile gelişimini sürdürdü.

Ralli camiasının sevilen ama bir o kadar da eleştirilen hınzır adamı Aras Dinçer de yazıları ile okuyucuların yarışlardan, servis alanlarından, garajlardan ve hatta yarış arabası içinde yaşananlardan haberdar olmasını sağlıyor. Teknik, mekanik, pratik tüm bilgileri okuyucuları ile paylaşan Dinçer sivri dilini de kimseden sakınmıyor.

Okuyuculardan gelen istekler doğrultusunda motorsporları haberlerinin yanısıra Otomotiv sektöründen de haberler yayınlamaya başlayan RalliDergisi.com, Sait Kuş’un yazılımını hazırladığı Sonuç sayfalarından ralli yarışlarının canlı etap zamanlarını yayınlamaya da başladı. Yoğun ilgi gören sonuç sistemini de RalliSonuc.com sitesine taşıyan ekibin ralli merkezlerindeki sorumlusu da Onur Çevik oldu.

Onuncu yılını kutlamaya hazırlanan RalliDergisi.com dinamik yapısı ve güvenilir habercilik anlayışı ile okuyucuları ile gelişimini sürdürmeye devam edecek.

Bir Cevap Yazın