Kaan Gürgenç’in Pist Şampiyonası Körfez Pisti’nde Devam Ediyor

Kategori : Bülten/Türkiye Pist Şampiyonası

Borusan Otomotiv Motorsport’un 2012 Türkiye Pist Şampiyonası mücadelesi bu hafta sonu İzmit Körfez Pisti’nde yapılacak 3. ayak yarışları ile devam ediyor. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED tarafından organize edilen yarışlara Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Kaan Gürgenç BMW 3.20si ile katılacak.

Süper Grup’ta start olacak Kaan Gürgenç, Cumartesi günü 11:30’da sıralama turlarına çıkacak. Sıralama turlarının tamamlanmasının ardından hafta sonunun ilk yarışı saat 13:30 itibari ile koşulacak. Pazar günü koşulacak ikinci yarışa, ilk yarışın sonucuna göre tersten sıralanarak başlayacak olan pilotumuz her iki yarışta da iddialı. Pazar günü ikinci yarışın başlama saati 13:10.

Yarış öncesi açıklama yapan Kaan Gürgenç şunları söyledi: “Sezonun ortasına geldik. Şampiyonada 28 puanla ikinci sıradayım ve rakibimle sadece 5 puan farkımız var. Ancak hedef sezon sonunda şampiyonluk, bu yüzden alabileceğim en yüksek puanları alarak hafta sonunu tamamlamak istiyorum. Ekibimiz için keyifli bir hafta sonu olmasını diliyorum.”

Tags:

Son Haberleri :

Yukarı Git