Mobil 1 ile Klasik Otomobiller Türkiye Yollarında

Kategori : Bülten/Otomotiv

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), dünyanın önde gelen sentetik yağ markası Mobil 1 ile Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor. İKOD üyeleri, 40 klasik otomobille 28-30 Haziran’da Afyonkarahisar’da idi. Mobil 1 klasik otomobillerin değerli motorlarının korunması, performanslarının artırılması ve yakıt ekonomisi sağlama konularında aktivitelerine devam ederek tüm sürücülerin dikkatini bilinçli motor yağı kullanımı konusuna çekiyor.

40 klasik otomobil Afyonlularla buluştu
Mobil 1 ile markalandırılmış 40 klasik otomobil 28 Haziran Cumartesi sabahı konvoy halinde İstanbul’dan yola çıkarak Afyon’a ulaştı. Aynı gün Afium AVM’de sergilenen klasik otomobiller Afyonlulardan büyük ilgi gördü.

Amaçlarının klasik otomobilleri günümüzde yaşatıp geleceğe taşımak olduğunu söyleyen İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Başkanı Serkan Okay her biri 50-60 yaşında olan araçlarının bu yolculuğuna Mobil 1’in önemli katkı sağladığına dikkat çekti. İKOD Genel Sekreteri İlker Tayalı ise, “Klasiklerimize gözümüz gibi bakıyoruz. Her bir parçasının orijinalliğini korumak bizim için çok önemli. Bu konuda geleneksel motor yağlarının ötesinde performans sunan Mobil 1’in aşınma önleme teknolojisine güveniyoruz. Ayrıca otomobillerimizin motorlarının randımanlı çalışmasını sağlayan yüksek teknolojiye sahip Mobil 1 ile hem yakıt ekonomisi de yapıyor hem de araçlarımızın motorlarını koruyup, çok daha uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz” dedi.

İKOD üyeleri, 3 günlük programda, Frigya medeniyetinden izler taşıyan tarihi kalıntıları ve antik eserleri bünyesinde barındıran Frig Vadisi, Milli Mücadele’nin izlerini taşıyan Kocatepe Anıtı, Zafer Anıtı, Hava Şehitliği, Anıtkaya Şehitliği, Çiğiltepe, Aslantaş, Yazılıkaya gibi tarihsel ve kültürel alanları ziyaret ettiler. Ayrıca Şükrü Demirayak’a ait çeşitli koleksiyonları da inceleyerek Afyon ziyaretlerini, tamamladılar.

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: