Peugeot, uluslararası büyüme atağına Türkiye’den başlıyor

Kategori : Bülten/Otomotiv

Türkiye otomotiv sektörünün vazgeçilmez randevusu: İstanbul Auto Show 2012. Peugeot, uluslararası büyüme atağına Türkiye’den başlıyor.

Peugeot, İstanbul Auto Show 2012’de yeni mimarisiyle göze çarpan standında, tekrar atağa geçişinde kullanacağı en önemli kozlarını sergiliyor. 2-11 Kasım tarihleri arasında TÜYAP’da düzenlenen İstanbul Auto Show 2012’de ağırlıklı olarak yeni 301 ve yeni 208 modellerine yer veren Peugeot, ürün gamında yükseliş ve uluslararası büyüme politikalarını tekrar vurguluyor. Çok kısa bir süre önce Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen Onyx konsepti aracılığıyla süper otomobiller konusunda deneyimini bir kez daha kanıtlıyor.

Yeni Peugeot 301’in dünya prömiyeri vesilesi ile Peugeot Uluslararası Genel Müdürü Maxime Picat ve Peugeot Uluslararası Ürün Direktörü Xavier Peugeot, fuarın açılış günü olan 1 Kasım 2012 Perşembe günü saat 12:50’de Peugeot standında düzenlenecek olan Basın Toplantısı’na katılmak üzere İstanbul’da olacaklar.

Peugeot, İstanbul Auto Show 2012’de 3. Salon’da yer alan 1 789 m2’lik standında 20 adet seri üretim ve konsept otomobil sergiliyor. Bunlar arasında 4 adet yeni Peugeot 301 ve 5 adet yeni Peugeot 208 yer alıyor. Ayrıca otomobilseverlerin merakla bekledikleri efsanevi 208 GTI modeli de İstanbul Auto Show 2012’de örtüsü açılacak yeni modeller arasında yer alıyor ve stand üzerinde Peugeot’nun sportif genlerini öne çıkarıyor.

İstanbul Auto Show 2012’nin ziyaretçileri, Peugeot standında yeni RCZ ile tanışabiliyorlar. Yeni RCZ’de, daha önce eşi görülmemiş bir ön yüz bulunuyor. Bu ön yüzün daha belirgin olan sportif karakteri, adaleli arka tarafın gücü ve çift bombeli tavanın eğrileri ile uyum içinde.

İstanbul’da coşku ve heyecan açısından Peugeot ile zengin bir buluşma
Peugeot, İstanbul Auto Show 2012’de ürün gamının tamamını tanıtıyor. 508 , 508 SW, tek hacimli kompakt 5008, 3008 Crossover ve Yeni Partner Tepee. Peugeot standını ziyaret eden herkes markanın DNA’sını ve tarihini oluşturan güçlü ürünleri keşfedecek.

Fuarın açılış günü ve takip eden 4 gün boyunca Peugeot standında “L’Ecole Nationale de Cirque de France” ın profesyonel sanatçıları tarafından özel gösteriler yapılacak. Dünya prömiyeri Auto Show 2012’de yapılan Peugeot 301ve geçtiğimiz Eylül ayında lansmanı yapılan Peugeot 208 modellerine dikkat çekmek üzere artistik gösteriler sunmak üzere 7 kişilik bir ekip Türkiye’de olacak.

Son Haberleri :

Yukarı Git