Türkiye, Proton’un Merkez Üssü Olacak

Kategori : Bülten/Otomotiv

Proton’un yeni yönetimi (DRB-HICOM) 2013 yılı ve sonrası için Türkiye, Batı Avrupa ve Ortadoğu ülkelerini kapsayan yeni hedeflerini belirledi. Geçtiğimiz günlerde yeni ihracat direktörünü atayan Proton, İhracat Müdürü ve Proton Malezya ekibi olmak üzere geniş bir heyet ile Proton Türkiye yapılanmasını incelemek üzere İstanbul’a geldi. Proton Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Mehmet Babür ile bir araya gelen Proton Malezya ekibi, ihracatta 3 yıl içinde araç satışlarını yıllık bazda 500.000 adedin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Ulubaşlar Holding bünyesinde faaliyet gösteren Ulu Motor-Proton firması 2004 yılından itibaren sürdürdükleri tüm çalışmalarını ve yeni dönem planlarını heyete sundu. Yapılan uzun görüşmelerde, alınan geri dönüşümler ve karşılıklı güven sonucunda markanın Türkiye’deki geleceği üzerine konuşuldu. Türkiye üzerinden ilk olarak Avrupa’ya odaklanmak isteyen Proton Malezya, Türkiye yapılanmasını iyice sağlamlaştırıp buradan Türki Cumhuriyetler, İran, Irak, Suriye gibi komşu ülke pazarlarına yönelik olarak 2013 yılı ve sonrasında Proton Türkiye’yi merkez üs olarak yapılandırmak istediklerini belirtti. Proton Türkiye, 2009 yılından itibaren Kuzey Irak’ta ilk global merkez olarak çalışmalarını halen devam ettiriyor.

Yeni modellerin de gündeme alındığı görüşmelerde, Preve – 1.6 CFE Turbo Motor 138hp – C Segmenti Sedan Araç, Exora – 1.6 CFE Turbo Motor 138hp – C Segmenti MPV, Exora – 1.6 CFE Turbo Motor 138hp – Hafif Ticari Araçların 2013 yılı içerisinde Türkiye pazarına sunulacağının bilgisi verildi. 2014 yılı itibariyle Preve Hatchback, Yeni Saga ve Proton’un ilk global küçük otomobilinin Türkiye’ye lanse edilmesi de yine kararlaştırılan planlar arasında yer aldı. Ayrıca yeni Proton modellerinde dizel motor seçeneği sunulması da kararlaştırıldı.

Proton’un Olmazsa Olmaz 4 Vazgeçilmezi: Cesaret, Dinamizm, Seri ve Atak Yapısı
Asaleti her ürettiği otomobil markasına yansıtması ile tanınan Proton 1982 yılında Malezya’da kuruldu. 2004 yılından bu yana Proton Türkiye distribitörlüğünü ise Ulubaşlar Holding bünyesindeki Ulu Motor yürütüyor. Aynı zamanda Ulu Motor AR- GE çalışmaları ile Proton’un geleceğini tasarlıyor.

Ulu Motor güvencesi, yaygın hizmet ağı ile ihtiyaç olan her koşulda müşterilerinin takdirini kazanmayı sürdürüyor. En kaliteli hizmet verme politikası, satış sonrası hizmetlerde de tatminkar rakamlara ulaşılmasını sağlıyor. Ulu Motor, Türkiye genelinde 38 adet hizmet noktası ile 7/24 yol yardımı hizmetinde bulunuyor. Avrupa pazarında Almanya, Romanya, Hollanda, Danimarka’da Proton kullanan müşterilerin ihtiyacı olan tüm yedek parçalar da Türkiye üzerinden tedarik ediliyor.

Tags:

Son Haberleri :

Yukarı Git