V1’de Sıra Körfez’de

Kategori : Bülten/V1 Challenge

Son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, bu hafta sonu İzmit Körfez Pisti’nde düzenlenecek olan V1 Challenge ikinci yarışında, liderliğini sürdürmek hedefi ile start alıyor.

Türkiye’nin ilk özgün motorsporları organizasyonu olan ve geçtiğimiz ay sezonu Tarsus’ta açan V1 Challenge’da heyecan İzmit Körfez Pisti’nde devam ediyor. Volkan Işık tarafından tasarlanan ve 17 pilotun mücadele edeceği V1 Challenge’ın ikinci ayak yarışı 23 Haziran Cumartesi günü farklı bir format ve 2 yarış üzerinden gerçekleştirilecek.

Türkiye Ralli Şampiyonası ve Doğu Avrupa Ralli Kupası’nın haricinde bu sezon V1 Challenge’da da mücadele eden Son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, Körfez ayağının en iddialı isimleri arasında yer alıyor. Tarsus’ta düzenlenen V1 Challenge ilk yarışını kazanan Avcı, bu yarışı da kazanarak liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.

Yağız Avcı Körfez ayağı öncesinde; “Bu sezon Volkan Işık ile ekibinin ve Telia Sonera’nın desteği ile dahil olduğum V1 Challenge’ın ikinci yarışı için Körfez Yarış Pisti’nde olacağız. Tarsus’taki ilk yarışta birincilik elde ettik ve şampiyonaya iyi bir başlangıç yaptık. İkinci yarışta da elimden geleni yapıp en üst basamaklarda yer bulmaya çalışacağım. Bu sefer farklı bir format ve 2 farklı yarış olacak. Oldukça heyecanlı ve zor olacağını düşünüyorum. Geçen yarışta babam Nejat Avcı ile baba-oğul olarak yarışma fırsatımız oldu. Bu yarışta ise Castrol Ford Team Türkiye takım direktörümüz Serdar Bostancı ve takım arkadaşım Murat Bostancı baba-oğul olarak yerlerini alacaklar. Herkesi bu yüksek mücadelenin olduğu V1 Challenge yarışlarını izlemeye bekliyoruz…” açıklamasını yaptı.

Son Haberleri :

Yukarı Git