Yeni 107 : Öylesine şehirli, öylesine zarif !

Kategori : Bülten/Otomotiv

Peugeot 107 yenilendi; artık daha da modern ve daha da şehirli olan 107, bağımsızlık ve özgürlük beklentilerinizi daha da rahatlıkla karşılayacak. Peugeot Markası’nın yeni tasarım stilinden esinlenen zarif ve sofistike tarzı araca yeni bir çekim gücü sağlıyor. 107 şehir içinde kullanım zorunlulukları karşısında sahip olduğu üstünlüklerinden hiçbir ödün vermeden, şimdi daha özenli bir görünüş, daha da pratik ve tutumlu bir karakter sergiliyor.

Sürekli değişim gösteren bir pazar ve müşteri kitlesi
Peugeot 107, müşterilerin beklentilerini karşılamak amacıyla düzenli olarak yenilenen bir ürün gamı, sınırlı seriler ve yeni donanımlarla gelişiyor ve zenginleşiyor.

Aracın satışa sunulduğu pazar sayısı, 16 yeni ülke ile 48’e ulaştı.
Bu sınıftaki araçların birçoğu gibi, 107 çoğunlukla bir evin ikinci hatta üçüncü otomobili. Buna karşılık, araç daha fazla kadın ve daha yüksek oranda bekâr tüketicinin beğenisini kazanarak, özel müşteri kesimiyle kendi sınıfında farklılık gösteriyor.
Araç her şeyden önce kullanım rahatlığı, sürüş keyfi ve sınıfının ortalamasından daha yüksek seviyedeki kullanım tasarrufuyla memnuniyet yaratıyor.

Yeni107’nin hedefi gittikçe daha rekabetçi olan bir segmentte kendine özgü üstünlüklerini sürekli geliştirmek.

Zarif ve sofistike yeni bir dış stil
Tamamen yeniden çizilmiş ön yüzü ve değişmeyen boyutları ile 107 bir yandan kompakt yapısını korurken, aynı zamanda mekaniğe daha yakın konumda biçimlendirilen hem zarif hem de sofistike tarzı ile Peugeot Markası’nın yeni tasarım çizgilerini sergiliyor. Eskiye oranla daha kavisli ve eğimli yeni kaput ile aslan logosu ve tamponun ortasında yeniden konumlandırılan plaka yuvası markanın yeni tasarım kimliğini yansıtıyor.

Öte yandan şekil ve yüksek konumunu koruyan farlar daha da rafine hale geliyor. Önde, farlar yana doğru uzanıp çift tonlu bir maske ile sarılırken, arkada ise, koyu yakut renkli stop lambaları bloğu kendilerini çerçeveleyen koyu bir maske ile süsleniyor.
107’ye özel arı peteği şeklindeki hücrelerden oluşan yeni radyatör ızgarası, kendisini çevreleyen kasa rengi kaporta unsurlarının ortasında havada asılıymış izlenimi veren zarif ve seçkin bir ağız formu oluşturuyor.

“Bu, 107’nin boyutlarına ve mimarisine uyarlanmış ızgara tasarımının farklı bir yorumu.”
Ivo Groen, 107 stil sorumlusu

Yeni tampon hem estetik hem koruyucu -biri ön yüzde ve diğer 2’si yanlarda – yer alan temas şeritlerine sahip; bunlar özellikle şehir içi trafik koşullarında son derece yararlı bir koruyucu unsur oluşturuyor. Yeni 107’nin LED’li gündüz farları, yeni ön dizaynı daha da sofistike hale getiriyor. Sert çamurluk çizgisi ve yeni kaplamalar ile üzerinde çalışılmış stil unsurlarının tamamı, 107’ye sağlam ve soylu bir duruş ile seçkin, modern ve sempatik yeni bir kimlik kazandırıyor. Ayrıca, renk paleti 107’nin karakterine mükemmel şekilde uyum sağlayan özel, modern ve çekici yeni ”Menekşe moru” rengi ile zenginleşiyor.

İçte, yeni donanımlar ve uyumlu renkler
Yeni “Mistral” iç armoni, yeni “Manhattan” koltuk döşemeleri ile birlikte, bundan böyle siyah tek renkli çift malzemeli kapı ve torpido giydirmeleri, iç mekândan yayılan kalite hissini artırıyor ve kabine rafine bir dokunuş kazandırıyor.
Araçta aşağıdaki yeni konfor donanımları da ilk kez kullanılıyor:
Standart olarak 4 hoparlörlü yeni ses sistemi, ve genel olarak üst sınıf modellerde bulunan USB, MP3 çalar bağlantıları.
Standart bluetooth telefon kiti
Her ikisi de deri kaplı yeni vites topuzu ile yeni direksiyon simidi ve direksiyon arkasında konumlanmış vites değiştirme kulakçıkları.

Sade bir ürün gamı ve geliştirilmiş standartlar
Peugeot 107, 5 kapılı kasa ve ve 1.0 l Otomatik motor/şanzıman birleşimi ve Trendy ekipman seviyesi ile Türkiye pazarına sunuldu.
Bu özellikler, daha yüksek konfor seviyesine katkıda bulunan yeni ses sistemiyle daha da iyileşiyor.
Direksiyondan arkasından manuel olarak değiştirilebilen otomatik vites kutusu ile standart deri kaplı direksiyon simidi 107’ye daha fazla hakimiyet ve çeviklik kazandırıyor.
Bundan böyle standart olarak sunulan LED’li gündüz ve sis farları, her koşulda aracı daha görünür hale getirerek yolcularının güvenliğine katkıda bulunuyor.
Son olarak, sınıfında çevre alanındaki etkinlik konusunda zaten çok iyi konuma sahip 107, CO2 emisyon seviyesini 104 g/km’ye düşürüyor.
Modelin kullanım tasarrufu da 100 kilometrede 4,5 litreye düşürülen yakıt tüketimi ile iyileştirildi.

Yeni 107, 29.900 TL tavsiye edilen anahtar teslim fiyat ile Türkiye pazarına sunuldu.