Yeni Focus’un station wagon versiyonu da bayilerde yerini aldı

Kategori : Bülten/Otomotiv

Güvenliği EuroNCAP’den dört özel ödülle tescillenen Yeni Focus’un station wagon versiyonu da bayilerde yerini aldı. Satışa sunulduğundan bu yana eşsiz teknolojileri kadar üstün güvenlik unsurları ile de sınıfında standartları yeniden belirleyen Focus, EuroNCAP’ten iki özel ödül daha aldı. Sedan ve H/B versiyonlarını bir yenisini ekleyen Focus’un, station wagon modeli de 44.750 TL’den başlayan fiyatla satışa sunuldu.

Yeni Focus sınıfında öncü teknolojileriyle ödüle doymuyor. Üst segment otomobillerde kullanılan güvenlik teknolojilerini Yeni Focus ile birlikte erişilebilir kılan Ford, daha önce Aktif Şehiriçi Güvenlik ve Şerit Takip Sistemleri ile EuroNCAP Advanced ödüllerini alan ilk premium dışı marka olmuştu. Focus, çarpışma güvenliği açısından da Euro NCAP’in en yüksek notu olan “5 yıldız” notunu almış ve hem önden hem de yandan çarpışma testlerinde çocuk koruması konusunda tam puan alarak yetişkin ve yaya güvenliği kategorilerinde de mükemmel sonuçlar elde etmişti. Araç içinde bulunanlara en yüksek düzeyde güvenlik sağlama hedefine sıkı sıkıya bağlı olan Ford, yeni Focus ile iki tane daha Euro NCAP Advanced ödülü aldı. Ford, 2010 yılından bu yana verilen Euro NCAP Advanced ödülüne dört kez layık bulunan iki üreticiden biriyken bunu tek bir ürünle yapan tek üretici.

Global “One Ford” stratejisi doğrultusunda dünyanın dört bir yanında teknolojik özelliklerle satılan Yeni Focus, Sedan ve H/B versiyonlarının yanı sıra, Kasım ayından itibaren station gövde tipiyle de showroom’larda yerini aldı. 44 bin 750 TL’den başlayan fiyatlarla ve 1.6 125 PS, 1.6 180 PS EcoBoost benzinli ve 1.6 TDCi 115 PS dizel motorlarla satışa sunulan Yeni Focus SW’da, 1.6 125 PS motorda manuel şanzımanın yanı sıra çift kavramalı PowerShift otomatik şanzıman seçeneği de bulunuyor. Yeni Focus SW’un giriş seviyesindeki Trend donanım seçeneğinde ESP ve Dinamik Tork Kontrolü standart olarak yer alırken ayrıca gövde rengi kapı kolları, tek dokunuşta açılıp kapanan elektrikli ön ve arka camlar, klima, yol bilgisayarı, Ford EcoMode, direksiyondan kumandalı radyo CD/MP3 çalar, sürücü ve yolcu için ön ve yan havayastıkları ve çekiş kontrol sistemi de yer alıyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git