Abu Dhabi Çöl Mücadelesi’nde İki Türk

Kategori : Cross-Country Dünya Şampiyonası

Dakar Rallisi ve uluslararası cross country yarışlarında ülkemizi temsil eden Selçuk Bektaş ile Koray Özkaplan, FIM 2014 Cross Country Dünya Şampiyonası’nın ilk ayağı olan 24. Abu Dhabi Desert Challenge’da yarışacak. Dünyadaki çöl rallileri arasında en zorlularından biri olan yarış, 03-10 Nisan 2014 tarihlerinde düzenleniyor. 23 ülkeden 130 yarışmacı, Liwa Çölü’nde birbirleriyle kıyasıya mücadele edecek. “Abu Dhabi Çöl Mücadelesi” olarak adlandırılan 2050 kilometrelik yarışta Selçuk Bektaş ve Koray Özkaplan ile birlikte Marc Coma ve Helder Rodriguez gibi dünyaca ünlü pilotlar sahne alacak.

CASTROL ana sponsorluğunda katılacakları bu ilk yarış, zorlu kum tepeleri ve yüksek sıcaklık şartlarında, tamamıyla çölde gerçekleşmesi bakımından, takımın 2015’te katılacağı Dakar Rallisi için önemli bir hazırlık yarışı özelliği de taşımakta. Eurosport ekranlarında her yarış gününü takip edebileceğiniz Çöl Rallisi, Cuma günü yapılan teknik kontrollerin ardından, Cumartesi günü özel seyirci etabı ile başladı ve 10 Nisan’a kadar devam ediyor.

Marka Yönetimi Platform 360 tarafından yürütülen Dakar 2015’e uzanacak bu macerada takımı sponsorları Castrol, Spormoto, KTM, Sony Action Cam, Transmarine ve Kaptan Şirketler Grubu destekliyor.

Son Haberleri :

Bruno Saby Şampiyon

FIA Cross Country Şampiyonasının dördüncü rallisi olan Rallye d’Orient’i Volkswagen takımından Bruno
Yukarı Git