Eskişehir Otokrosa Doydu

Kategori : Bülten/Türkiye Otokros Şampiyonası

35 pilotun start aldığı Sazova Otokros Yarışı, nefes kesen çekişmelere sahne oldu. İki gün boyunca kozlarını paylaşan pilotlar arasında yaşanan bu çekişmeyi, çok sayıda sporsever takip etti.

Kısa adı ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye Otokros Şampiyonası’nın ikinci ayağı, iki gün boyunca 5 ayrı kategoride heyecan dolu mücadelelere sahne oldu.

Cumartesi ve Pazar günü iki ayrı yarış olarak koşulan Sazova Otokros Yarışı´nda parkur, farklı yönlerde kullanıldı. Cumartesi günü 980 metre uzunluğundaki toprak zeminli parkur saat yönüne dönülürken, pazar günü bu kez saat yönünün tersine geçildi.

Yarışın her iki gününde de kategorilerinde birinciliğe uzanan pilotlar değişmedi. Kategori 5’de her iki gün de Mini JCW WRC ile Team 47 Motorsport’tan Halim Ateş birinci ve Osman Tüter ikinci olurken, ferdi yarışan Hakan Kargın üçüncülüğü elde etti. Kategori 4’de yine Team 47 Motorsport’tan Sinan Saatçi her iki günü de birinci sırada tamamlamayı başarırken, kariyerinin ilk startını alan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü Başkan Yardımcısı Dağhan Yavuz ikinciliği elde etti. Kategori 3’de Ford Fiesta R2 ile yarışan Eskişehirli genç pilot Buğra Banaz her iki gün de podyumun en üst basamağında yer alırken, Team 47 Motorsport’tan Özgür Gür ikinci ve Ufuk Güneştepe üçüncü sırada finişe ulaştı. Kategori 2’de ev sahibi pilot Onur Sürmeli her iki günü de zirvede tamamlarken, ikinci sırada Bursalı pilot Burhan Anayurt yer aldı. En kalabalık katılıma sahne olan Kategori 1’de ise her iki günde de yine bir ESOK pilotu Osman Kaya birinciliklerin sahibi olurken, ikinciliği ilk gün Ender Kozlu, ikinci gün Team 47 Motorsport’tan Ümitcan Özdemir elde etti. Kategori 1’de her iki gün üçüncülüğü elde eden pilot ise Fiat Palio ile yarışan Team 47 Motorsport’tan Can Altınok oldu.

Bu yarışın ardından Türkiye Otokros Şampiyonası´nda Kategori 1´de Osman Kaya, Kategori 2´de Onur Sürmeli, Kategori 3´de Ufuk Güneştepe, Kategori 4´de Sinan Saatçi ve Kategori 5´te de Halim Ateş lider durumda yer alıyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git