Motorsporları ile dolu hafta sonu

Kategori : Bülten/Karting/Off-Road/Türkiye Otokros Şampiyonası

Otokros Sezonu Antalya’da Açılıyor
Türkiye Otokros Şampiyonası’nın 1.ve 2. Ayağı 19-20 Mayıs tarihlerinde Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Akdeniz Üniversitesi içerisinde bulunan yarış pistinde organize edilecek.

Farklı illerden 5 kategoride yaklaşık 25 pilotun start alması beklenen yarış, Cumartesi günü Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi Uncalı girişi yanında bulunan 2,5 km uzunluğunda ki pistte sabah 10:00’da başlayacak ve 17:00’ye kadar devam edecek. Aynı gün saat 20:00’da Konyaaltı Beach Park girişinden başlayacak olan Geleneksel Varyant Show ile yarışların ilk günü son bulacak. Pazar günü ise 11:45’te verilecek start ile başlayacak heyecan dolu yarış saat 18:30’da son bulacak ve 2012 Türkiye Otokros Şampiyonası ilk iki ayağı tamamlanmış olacak.

Karting’de Sıradaki Durak Körfez
Türkiye Karting Şampiyonası´nda 2012 sezonunun ikinci ayak yarışları 19-20 Mayıs tarihlerinde Körfez Karting Pisti´nde koşulacak. Mini, KF3 ve KF2 olmak üzere üç farklı kategoride gerçekleştirilecek organizasyonda ayrıca Rotax Max özel marka kupası yarışları da koşulacak.

Klasik Otomobiller Sapanca’da
NG 15. WAHR Klasik Otomobil Rallisi’nde 18 Mayıs Cuma günü Sapanca Güral Otel’den start alacak olan 40 klasik otomobil, 600 kilometre yol kat ederek 19 Mayıs’ta Güral Afyon Otel’e ulaşacaklar. Kocatepe’den Frig Vadisi’ne doğru devam edecek olan yarış, Afyonkarahisar’da sona erecek.

Klasik otomobil tutkunları, belirlenen rota kapsamında Hitit, Frigya, Roma ve Osmanlı imparatorlukları ile İstiklal Savaşı’nın izlerini taşıyan bölgeleri gezmiş olacak. Kurallar gereğince 50 kilometre hızla ilerleyecek olan klasik otomobil sürücülerinin, belirlenen kontrol noktalarından doğru zamanlarda geçmeleri gerekiyor.

Off-Road’da Toplu Start
İstanbul Off-Road Kulübü İSOFF, 20 Mayis 2012 Pazar günü tamamen farklı bir off-road yarış konsepti ile formula heyecanı ve rekabetini off-road parkurlarına taşımaya hazırlanıyor.

Kemerburgaz bölgesinde yer alan Çiftalan mevkiinde gerçekleştirilecek 2012 ISOFF CHALLENGE 1.yarışında, 15 off-road aracı özel olarak hazırlanan pistte formula düzeninde çapraz olarak aynı anda start alacak. Pilotlar, farklı engeller ve uçus rampaları ile donatılmış pistte, nefes kesecek 20 turluk mücadelenin ardından finiş çizgisini ilk sırada geçebilmek için ter dökecekler.

Ralli Heyecanı KKTC’de
Türkiye Ralli Şampiyonası’na 0.9 katsayı ile puan veren 4. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Rallisi 19-20 Mayıs tarihlerinde Lefkoşa çevresinde Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) organizatörlüğünde koşulacak.

Startının 19 Mayıs Cumartesi günü saat 09:00’da Atatürk Stadyumu’ndan verileceği iki günlük organizasyonda ekipler, 61.3 km’si özel etap olmak üzere toplamda 228.30 km uzunluğundaki parkuru kapsayan 11 özel etapta mücadele edecekler.

Türkiye’den de GP Garage adına Hakkı Ağaoğlu/Hakan Uçucu ikilisinin start alacağı rallinin finişi ve ödül töreni 20 Mayıs Pazar günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git