Otokros’da Sıra Sazova’da

Kategori : Bülten/Türkiye Otokros Şampiyonası

2012 Toplam 6 yarıştan oluşan Türkiye Otokros Şampiyonası’nın ikinci ayağı Sazova Otokros Yarışı, 16-17 Haziran 2012 tarihinde düzenleniyor. Kısa adı ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen organizasyon, iki gün boyunca 5 ayrı kategoride heyecan dolu mücadelelere sahne olacak.

Cumartesi ve Pazar günü iki ayrı yarış olarak koşulacak olan Sazova Otokros Yarışı’nda 980 metre uzunluğundaki toprak zeminli parkur farklı yönlerde koşulacak. 16 Haziran Cumartesi günü Türkiye Otokros Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışlarında parkur saat yönüne dönülürken, 17 Haziran Pazar günü Türkiye Otokros Şampiyonası’nın dördüncü ayak yarışlarında bu kez saat yönünün tersine geçilecek.

ESOK Başkanı Nevzat Aslan organizasyonla ilgili olarak “İki yıldır Sazova otokros pistimizde çok keyifli yarışlar organize ediyoruz. Bu kez iki gün iki ayrı yarışın farklı yönlerde geçilecek olması farklı bir heyecan getirecek ve çekişme üst düzeyde yaşanacak. Otomobil ve motorsporu seven herkesi Eskişehir’e, otokros yarışımıza davet ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Eskişehir öncesinde Türkiye Otokros Şampiyonası’nda Kategori 1’de Ender Kozlu, Kategori 2’de Selahattin Yılmaz, Kategori 3’de Ufuk Güneştepe, Kategori 4’de Sinan Saatçi ve Kategori 5’te de Halim Ateş lider durumda yer alıyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git