Otokrosta Sıra Orhangazi’de

Kategori : Bülten/Türkiye Otokros Şampiyonası

4-5 Ağustos tarihlerinde Orhangazi’de İznik Gölü kenarında yer alan parkurda düzenlenecek olan yarışlar, 1190 metre uzunluğundaki yeniden düzenlenen parkurda 2 gün boyunca heyecan dolu mücadelelere sahne olacak. Kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından Orhangazi Belediyesi katkılarıyla gerçekleştirilecek yarışlar, Cumartesi günü 08:00-09:30 saatleri arasında Orhangazi Belediyesi önünde yapılacak teknik kontrol ile start alacak.

Her iki gün de saat 10:00’da antrenmanlar ile başlayacak heyecan 17:00’ye kadar sürecek final turları ile devam edecek. Organizasyon pazar günü yapılacak ikinci yarışın ardından göl kenarında yapılacak ödül töreni ile son bulacak.

5 ayrı kategoride gerçekleşecek yarışlara Ulusal ve Mahalli klasmanda Eskişehir, İstanbul, Ankara, Isparta, Kocaeli ve Bursa illerinden 25 kadar sporcunun katılımı beklenen yarışın sporseverlerden de büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Bu yarış öncesinde Kategori 1’de Osman Kaya 82, Kategori 2’de Onur Sürmeli 84, Kategori 3’te Team 47 Motorsport adına Özgür Gür 63, Kategori 4’de Sinan Saatçi 87 ve Kategori 5’te ise Team 47 Motorsport adına yarışan Halim Ateş 90 puanla liderliklerini sürdürüyorlar. Kulüpler birinciliğinde ise ESOK-Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü 322 puanla ilk sırada yer alıyor.

BOSSEK Başkanı Atilla BEYHAN, otokros organizasyonunu yeniden Orhangazi’ye getirmek için yoğun çaba sarf ettiklerini, Orhangazi Belediye Başkanı Sn. İsmail TARTAR’ın katkıları ile, hem Orhangazi halkı hem de yarış severlere heyecan dolu bir hafta sonu yaşatmak için çalıştıklarını belirterek tüm Bursalıları halkını 2 gün sürecek mücadelede pilotlara destek vermeye davet etti.