İzmirPark’ta Çekişmeli Haftasonu

  Kategori : Türkiye Pist Şampiyonası

  Türkiye Pist Şampiyonası’nın İzmir Park’taki 4. ayak yarışları, nefes kesen mücadelere sahne oldu. Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından organize edilen, 2014 Türkiye Pist Şampiyonası’nın dördüncü ayağı, 20 Eylül Cumartesi günü İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde koşuldu.

  İzmir Park’ta heyecan antrenman ve sıralama turlarının ardından Süper Grup yarışları ile başladı. Süper Grup ilk yarışında Borusan Otomotiv Motorsport takımından BMW 320 TC ile Levent Kocabıyık birinci olurken, takım arkadaşı İbrahim Okyay BMW 320 ile ikinci ve Renault Clio Sport ile ferdi yarışan Ankaralı Tamer Dağlı üçüncü oldular.

  Süper Grupta günün ikinci yarışlarında ise Borusan Otomotiv Motorsport Takımı’ndan bu kez İbrahim Okyay birinciliğin sahibi olurken, takım arkadaşı Levent Kocabıyık ikinciliği ve ferdi olarak yarışan Tamer Dağlı da üçüncülüğü elde etti.

  Seyircilerin büyük bir heyecanla beklediği Maxi Grup yarışında ise Ülkü Motorsport pilotu Ümit Ülkü her iki yarışta da Porsche 997 GT3 ile birinci olurken, Loft T-Max Racing’den Ayhan Germirli BMW M3 GT ile ikinci ve Ülkü Motorsport’tan Bilal Saygılı Porsche 991 GT3 ile üçüncü oldu. Ancak yarış sonrası Ayhan Germirli, Ümit Ülkü’nün aracının motoruna itiraz etmesi sonucu yarışın sonuçları resmiyet kazanmadı ve Maxi grupta ödül töreni gerçekleştirilmedi. Maxi grup sonuçları, 22 Eylül Pazartesi günü yapılacak teknik inceleme sonrasında itirazın sonuçlanmasının ardından kesinlik kazanacak.

  Türkiye Pist Şampiyonası ve TOSFED Pist Kupası’na, 01-02 Kasım tarihlerinde İzmit Körfez Pisti’nde yapılacak yarışlar ile devam edilecek.