Volkicar Aydın’ı Yine Sallayacak

  Kategori : V1 Challenge

  İzmir’de düzenlenen sezonun heyecan dolu yarışların ardından sırada Aydın yarışı var. Her sene Aydın’da merakla beklenen bu yarış, önceki 3 senede olduğu gibi on binlerce seyirciyi yarış alanına toplayacak. NTV Spor’dan canlı yayınlanan ilk iki yarış, seriye olan ilgiyi daha da arttırdı. Aydın’ın Malazgirt Meydanı bu sene yine yerli malı yarış otomobilini ve pilotlarını yakından görmek izleyen seyircileri ağırlayacak.

  Beklenen Yarış Ekranda Canlı, Şehrin Merkezinde Heyecanlı
  Pazar günü VOLKICAR otomobiller günün erken saatlerinden itibaren şehrin merkezinde özel olarak hazırlanan pistte olacak. Final yarışı saat 15:00 ‘da düzenlenerek NTV SPOR’dan canlı olarak yayınlanacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun da izleyeceği yarışlar tüm Aydın halkına ücretsiz olacak. Aydın’lıların her sene merakla beklediği Lassa V1 Challenge’da ünlü pilotlar, Türkiye şampiyonları ve VOLKICAR’ın yıdızları yarışacak.

  Şampiyona’da Liderlik Mücadelesi Kızıştı
  ISS pilotu Burak Çukurova iki ayak sonunda 37 puan ile ilk sırada alırken, Bursaspor’un efsane başkanı İbrahim Yazıcı’nın anısına yarışan Can Tolon 35 puan ile ikinciliğin sahibi. Franke pilotu Göksun Erkek ise 26 puan ile üçüncü sırada yer alıyor. Ekranların ünlü yüzü Ümit Erdim Aydın seyircisi önünde başarı arayan bir diğer isim olacak. Lassa’nın bu sene ismini verdiği V1 Challenge şampiyonası 4. senesinde para ödülü dağıtmaya devam ediyor. Yarış sonunda birinci gelen pilot 6.000 TL, ikinci 4.000 TL ve üçüncü 2.000TL kazanacak.

  Volkan Işık’ın tasarladığı VOLKICAR yarış otomobili Türk motorsporlarında tarih yazmaya Aydın ile devam edecek.