Volkicar Bulgaristan Sokaklarını Fethetti

Kategori : V1 Challenge

V1 Challenge, Türkiye ve Moldova’nın ardından Bulgaristan’da da resmi olarak ilk yarışını Plovdiv sokaklarında düzenledi. V1 Challenge Bulgaristan Burgaz, Varna, Stara Zagora, Rousse ve son olarak da Sofya’da yarış severlerin huzuruna çıkacak.

Plovdiv’deki ilk yarış, 11 Volkicar’ın Plovdiv Belediye Başkanı George Tityukov’un sembolik startı ile şehir turu atması ile başladı.

Sezonun ilk yarışında iki Bulgar şampiyon Todor Slavov ve Plamen Staikov misafir pilot olarak yer aldılar. Türkiye’den gelen Armağan Arabul, Ali Arslan ve Osman Tüter’in yanı sıra Bulgar pilotlar Simeon Donov, Diana Stoyanova, Konstantin Sterev ve Jordan Atanasov ilk yarışta start aldılar.

V1 Challenge Bulgaristan mücadelesinde ilk olarak sıralama turları gerçekleştirildi. Parkurun en hızlısı 34.29 saniyelik zamanı ile Todor Slavov oldu, ikinci Simeon Donov’un en hızlı tur zamanı 34.60 saniye oldu. İlk ikinin arkasında yer alan Arslan, Tüter ve Sterev saniyenin yüzde biri içinde sıralandılar. Arabul, Gyoshev, Staikov ve Atanasov sıralama turlarını tamamlayan diğer pilotlar oldu.

Mücadelenin ilk yarışında ise Slavov yine ilk sırada yer aldı. 7:26.55’lik zamanı ile ilk sırada yer alan Slavov’u 7:30.77 ile Sterev izledi. İlk yarışın üçüncüsü 7:35.78 ile Donov oldu. Tüter ise yarışı dördüncü tamamladı.

Sterev 7:05.33 saniyelik zamanı ile yarışı ilk sırada tamamlarken, Tüter 7:06.64 ile ikinci oldu. Üçüncülük 7:11.94 ile Plamen Staikov’un oldu. İlk yarışın galibi Slavov mekanik sorunla karşılaşınca yarışı yedinci sırada tamamladı.

İki mücadele sonunda V1 Challenge Bulgaristan’da ilk yarışın galibi 18 puan ile Sterev oldu. Sterev ayrıca parkur rekorunu 32.265 ile kırarak ayrı bir ödülün de sahibi oldu. İlk yarışı dördüncü ikinci yarışı ikinci sırada tamamlayan Tüter yarışı da ikinci sırada tamamladı. İkinci yarışta mekanik sorun yaşayan Slavov V1 Challenge Bulgaristan’da ilk yarışının üçüncüsü oldu. Diana Stoyanova ise yarıştaki tek bayan pilot olarak özel bir ödül de aldı.