Volkicar’ın Yeni Yıldızı: Can Tolon

Kategori : V1 Challenge

V1 Challenge’ın Antalya’da koşulan son yarışı motorsporlarında yeni bir yıldızın doğuşuna sahne oldu. Can Tolon Antalya’da birinci olarak bu sezon altıncı yarışını kazandı. Böylelikle üç senedir düzenlenen V1 Challenge’da bir ilk yaşandı ve Can Tolon podyumun en üst basamağında altı kez üst üste yer alan ilk pilot oldu. 2013 sezonuna adını altın harflerle yazdıran MSA pilotu Tolon aynı zamanda sezon sonunda verilen Altın Kupa’nın da sahibi oldu.

Volkan IŞIK: “Motorsporlarında Yeni Yarış Ruhunun Adı VOLKICAR”
Üçüncü senesinde V1 Challenge’ın hedeflerine bir adım daha yaklaştığını söyleyen Volkan Işık; “Motorsporlarında VOLKICAR ile yeni bir yarış ruhu oluştu. Sezon boyunca seyircisi, sporcusu, sponsorları ve basın VOLKICAR yarış otomobilinin parkurda yaşattığı heyecanın büyük bir parçası oldu. Can Tolon gibi bir ismi motorsporlarına kazandırdığımız için çok mutluyuz. Önünün çok açık olduğunu düşünüyorum” dedi.

Misafir Pilotlar Büyük İlgi Topladı
Dünya Süpersport Şampiyonu Red Bull Sporcusu milli sürücü Kenan Sofuoğlu, dizi ve reklam oyuncusu Ümit Erdim ve Lübnan’lı Drift Şampiyonu Red Bull sporcusu Abdo Feghali izleyenlere keyifli görüntüler verdiler. Kenan Sofuoğlu performansı ile göz doldururken yarışı dördüncü sırada tamamladı. Ümit Erdim ve Abdo Feghali final heyecanına büyük renk kattı. Anfaş Fuarı kapsamında yapılan yarışın zorlu parkurunda yaşanan nefes kesen mücadelede ISS pilotu Burak Çukurova ikinci oldu. Son yarışa kadar şampiyonluk iddiasını sürdüren 2011 V1 Challege şampiyonu Çukurova bu kez Gümüş Kupa ile yetindi. Üçüncü sırada Göksün Erkek yer aldı. Yarışın en rekabetçi mücadelesini kazanarak sezonu Bronz Kupa ile kapatan Garanti Filo pilotu Erkek oldukça mutluydu. Kadın pilotlar birincisi ise Didem Kargın oldu.

Yarış, Antalya Expo Center Anfaş Atex Fuarı’nda düzenlenen Doğa, Macera, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı kapsamında yapıldı.