Yağız Yine Zirvede!

Kategori : V1 Challenge

Sezonun ilk iki yarışını kazanarak sezona hızlı bir giriş yapan Yağız Avcı, Aydın’da düzenlenen V1 Challenge dördüncü yarışını da kazanmayı başardı.

V1 Challenge’da heyecan Tarsus ve Körfez Yarış Pisti’nin ardından Aydın’da devam etti. Volkan Işık tarafından tasarlanan ve 16 pilotun mücadele ettiği organizasyon, 7 Ekim Pazar günü Aydın Malazgirt Meydanı’nda gerçekleştirildi. Geçen sene olduğu gibi seyircilerin muhteşem ilgisine sahne olan organizasyonda, 2 ayrı eleme yarışı formatında nefes kesen liderlik mücadeleleri yaşandı.

Türkiye Ralli Şampiyonası ve Doğu Avrupa Ralli Kupası’nın haricinde bu sezon V1 Challenge’da da mücadele eden son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, Aydın ayağında Telia Sonera desteğinde start aldı. Tarsus ve Körfez ayaklarını kazanan, ancak IRC Yalta Rally’de olması sebebi ile üçüncü ayağa katılamayan şampiyon pilot, bir yarış aradan sonra yine podyumun en üst basamağında yer almayı başardı. Puantajda geçen yılın birincisi Burak Çukurova’nın 4 puan ardından ikinci sırada yer alan Avcı, kalan 3 yarışta da podyumda yer alarak sezonu birincilikle tamamlamayı hedefliyor.

Yağız Avcı yarışın ardından; “Bir yarış ara verdikten sonra V1 Challenge’a Aydın’da yeniden dahil oldum. Geçen seneden övgüyle bahsedilen bu yarışın atmosferi gerçekten çok güzeldi. Binlerce seyirci önünde çok güzel bir parkurda V1 Challenge 4.yarışını geride bıraktık. İlk yarışa 4. sıradan başlayıp 3. bitirdim ve sonra en iyi zamanı elde edip ikinci yarışa ilk sıradan başladım ve ilk sırada tamamladım. Böylece iki yarışın toplamı sonucunda podyumun en üst basamağına çıkabildim. Rakiplerimizle müthiş bir mücadele oldu ve hepsi çok iyiydi. Başlangıçta biraz zorlandım fakat çabuk adapte olmaya çalışıp istediğim sonuca ulaşabildim, oldukça mutluyum. V1 Challenge ekibine, organizasyonda emeği geçenlere ve Telia Sonera’ya teşekkürler. Rakiplerimize de bir kez daha tebrikler” açıklamasını yaptı.

Son Haberleri :

Yukarı Git