Akropol ERC Takvimine Girdi

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Akropol Rallisi ve İrlanda Rallisi önümüzdeki hafta açıklanacak olan 2014 Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) takvimine alındı. İrlanda Rallisi 2013 takviminde de yer alıyordu ancak mali sorunlar nedeni ile yapılamamıştı. Armagh merkezli düzenlenen İrlanda Rallisi 2012 yılında Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC) takviminde yer almıştı.

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) takviminden çıkartılan ve 2014 yılında 60’ıncı kez düzenlenecek olan Akropol Rallisi’nin ERC takvimine girmesi şampiyonanın itibarını biraz daha yükseltti. WRC takviminden mali sorunlar nedeni ile çıkartıldığı açıklansa da organizatörler böyle bir sorunları olmadığını ısrarla vurguluyorlar.

İrlanda Rallisi’nin Easter tatilinide, 18-19 Nisan tarihlerinde düzenlenmesi düşünülüyor. Yeniden takvime alınması konusunda yarışın organizatörü Bobby Willis : “Yönetimimiz ve yarışın düzenlenmesinde büyük emekleri olan 700 gönüllü arkadaşımız yeni ERC’de yer almaktan dolayı gururluyuz. İrlanda Rallisi katılımcıları hep yüksek düzeyde olmuştur. 2014 yılında da hızlı pilotları yarışımızda ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. İrlanda Rallisi, 2014 yılında Kuzey İrlanda için ekonomik açıdan da itici güç olacaktır. Yarışın, çevresine yaklaşık olarak 1 Milyon Paund değerinde bir pazar oluşturmasını bekliyoruz.”

Son Haberleri :

Yukarı Git