Hebros’da 3 Türk Ekip

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Bu yıl 42’ncisi düzenlenen Uluslararası Hebros Rallisi’nin kayıt listesinde 3 Türk ekip yer alıyor. Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde düzenlenecek asfalt ralliye 30 ekip kayıt yaptırdı.

Türkiye’den Pegasus Racing adına Fatih Kara / Güray Karacar, Fiat Punto S2000, İsabeyli Belediye Başkanı Bekir Kuvvet Erim / Tezcan Dalfidan ikilisi ise Fiat Punto S1600 ile kayıt yaptırırken Bonus Unifree Parkur Racing adına Uğur Soylu / Emir Şahin, Mitsubishi Evo IX ile kayıt yaptırdı.

Bu sezon yeniden başlayan Balkan Ralli Şampiyonası takviminde yer almasa da Türk ekipler Türkiye’deki olumsuz şartlardan uzak kalarak asfalt deneyimlerini geliştirmek için yakın yarışlara katılamaya başladılar.

Toplamda 101,93 kilometrelik 8 özel etapta mücadele edecek ekipler, Bulgaristan’ın kendine has asfalt etaplarında zirve mücadelesi verecekler.

Hebros Rallisi 14 Haziran Cuma akşam 20:00’de Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek tören ile başlayacak, yine fuar merkezindeki Özel Seyirci Etabı’nda mücadele edecek ekipler ilk günü tek etap ile tamamlamış olacaklar.

İkinci gün, toplam 40 kilometrelik Zdravets ve Yavrovo etaplarını ikişer kez geçecek ekipler Baykovo ve Dedevo etaplarını da geçtikten sonda gün sonunda Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki Özel Seyiri Etabı’nı bir kez daha geçecekler. Ekipler son servislerini alıp Plovdiv’de kurulacak bitiş tak’ından geçerek yarışı tamamlayacaklar.