Lotus Exige R-GT ilk yarışına Portekiz’de çıkıyor

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Lotus Exige R-GT, FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) tarafından verilen yarışabilir belgelerini (homolagasyon belgeleri) aldı ve bu hafta sonu Madeira Adası’nda düzenlenen sezonun yedinci Avrupa Ralli Şampiyonası yarışı Rali Vinho da Madeira’da start alacak.

Bu onay ile Lotus Exige R-GT etaplara çıkacak ilk R-GT klasman araç olacak. Lotus International Rally Team çatısı altında Bernardo Sousa ve kopilot Corrado Mancini ikilisine emanet edilecek. Son beş aydır testleri devam eden yeni otomobil geçtiğimiz ay Geko Ypres Rallisi’nde ilk kez seyirci karşısına çıkmıştı. Sousa ilk kez kullanacağı Exige’i kendi evinde podyuma taşımak istiyor. Geçen sene Ürdün Rallisi’nde SWRC klasmanını lider tamamlayan 25 yaşındaki genç pilot gelecek vaad eden pilotlar arasında gösteriliyor. Sousa ilk işlerinin yarışı tamamlamak olacağını ralli boyunca testlerden elde ettikleri veriler doğrultusunda ayarlarını geliştireceklerini belirtti.

Lotus Racing’in takım direktörü olan Claudio Berro ise çok heyecanlı bir hafta sonu yaşayacaklarını tahmin ettiğini söyledi. Berro ayrıca yeni otomobillerinin sezonun geri kalanında mücadele ederek kendisini geliştireceğini ve önümüzdeki sezon için ilk adımları sağlam atmak istediklerini söyledi. R-GT klasmanının geliştirmeye çok açık olduğunu ve seyircilerin bu araçlara hayran kalacağını belirtti.

Lotus International Rally Team takım direktörü Pier Liberali ise “Aylar süren takım çalışmasının ardından ilk yarışımıza çıkmak üzere Madeira Adası’nda olmak çok büyük bir heyecan bizim için. Bu heyecan bize çok ağır da bir sorumluluk yüklüyor. İlk yarışımızdan sonra da bu tempoda çalışmaya devam edeceğiz ve Exige’i daha mücadeleci bir araç yapacağız. Lotus için başarılar yaşadığı bu spora geri dönmek de büyük anlam taşıyor. Lotus Talbot 1981 yılında Dünya Ralli Şampiyonası’nı kazanmıştı.” dedi.

Rali Vinho da Madeira 27-29 Temmuz 2012 tarihleri arasında Portekiz’in Madeira Adası’nda düzenlenecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git