Luca Rossetti ödülünü Yeni Delhi’de aldı

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Bülten

Abarth ekibi Luca Rossetti ve Matteo Chiarcossi 2011 Avrupa Ralli Şampiyonu ödülünü Yeni Delhi’de düzenlenen FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) Ödül Töreni Gecesi’nde aldı. Ödül töreni ilk kez Monte Carlo dışında bir yerde Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de organize edildi. FIA organizasyonlarında ödül kazanan tüm katılımcıların yer aldığı törende Rossetti de üçüncü kez kazandığı Avrupa Ralli Şampiyonluğu’nun ödülünü aldı.

“Bu ödülü üçüncü kez kazanıyorum” diyerek sözlerine başlayan Rossetti “ama her zaman için FIA’nın bu galasında yer almak bana heyecan vermiştir. Motorsporlarının bir çok seçkin üyesi ile burada Yeni Delhi’de olmaktan çok mutluyum. Avrupa şampiyonluğu ödülünü kendim ve ekibim adına çok istiyordum ve bu ödülü benimle çalışan herkese, ban böylesine güçlü ve mücadeleci bir araç sunduğu için Abarth’a ithaf ediyorum.” dedi.

Yeni Delhi’deki ödül töreninin yanısıra motorsporlarını ilgilendiren çok önemli toplantılar da düzenlendi. FIA Başkanı Jean Todt açılışı konuşmasında yarış parkurlarındaki güvenliğin çok geliştiğini vurgularken Dan Wheldon ve Marco Simoncelli’nin geçirdikleri kazaların herkesin daha fazla çalışması gerektiğini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

Son Haberleri :

Yukarı Git