Sibiu Rallisi Ertelendi

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Avrupa Ralli Şampiyonası’nda (ERC) 2014 sezonunun üçüncü rallisi olarak ilan edilen Sibiu Rallisi yoğun kar yağışının etapları geçilemez hale getirmesi ile iptal edilme noktasına geldi. 27 Şubat – 1 Mart tarihlerinde düzenlenmesi gereken rallinin ASN’si ve ERC organizatörü Eurosport Events yetkilileri kar rallisi olarak planlanan rallinin Ekim ayına ötelenebileceğini ilan ettiler.

Etaplarının %75’i 1600 metre ila 2400 metre yükseklikdeki Güney Karpatya Dağları’nda yer alan Sibiu Rallisi öncesi Romanya Meteoroloji Enstitüsü yetkilileri yoğun kar yağışının Şubat ayında da devam edeceğini bunun da zaten kar altında olan etapların daha da kötü şartlara sahip olacağını belirtmesi ile Romen yetkililer yeni arayışlara girdiler.

Romanya’nın ERC takvimindeki yerini kaybetmek istemeyen Romen yetkililer ERC’ye tamamı asfalt zeminde koşulacak toplam 220 kilometrelik özel etap içerecek yeni bir ralli teklifinde bulundular. Eurosport yetkilileri FIA’nın isteklerinin karşılanması şartı ile yeni rallinin onayının 12 Mart’ta yapılacak toplantı ile karara bağlanacağını açıkladılar.