Sırbistan Rallisi’nde İlk Etap İptal

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Sırbistan Rallisi’nde ilk etap güvenlik gerekçesi ile iptal edildi. Şehir içinde yapılması planlanan etap polis yetkililerinin sadece start töreni için izin vermesi sonrasında sadece yarışın startı verildi ve etap iptal edildi.

Bu kararın ardından yarışın koşulacak ilk etabı 12:34’te start alacak olan Vrella 1 olacak. İkinci günde toplam sekiz etabın geçileceği ilan edilmişti, etaplarda güvenlik sorunu nedeni ile başka iptallerin de olmaması için yetkililer daha hassas çalışıyorlar.

Rallliye olan büyük ilginin sepeblerinden biri de Krum Donchev’in Fiesta R5 ile start alacak olması. Globul Ralli Takımı yeni aracını Sırbistan’a getirdikten sonra Donchev sadece 50 kilometrelik bir test yapabildi.

Krum Donchev’in yanı sıra Dimitar Iliev ve Alexander Saliuk da zirve mücadelesi verecekler.

Alexander Saliuk’un Bulgaristan Ralli Şampiyonası için de puan alacağı ve sezonu takip edeceği söylenirken ilk yarışı Türkiye’de düzenlenen Balkan Ralli Kupası için katılımın düşük olması kupanın geleceği hakkında da endişeler yarattı. Todor Slavov ve Anton Titov haricinde kupa ile ilgilenen başka ekip olmadığı belirtiliyor.