Yağız Avcı, Polonya Rallisi için Destek Bekliyor

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Castrol Ford Team Türkiye Pilotu Yağız Avcı, Avrupa Ralli Şampiyonası takviminde yer alan Polonya Rallisi’ne bireysel olarak katılmak için destek bekliyor.

Avcı, yaptığı açıklamada, bu yıl Avrupa’da mücadele etmediklerini, sadece Türkiye Ralli Şampiyonası’na katıldıklarını söyledi. Bireysel çabalarıyla Avrupa Ralli Şampiyonası takviminde yer alan 13-15 Eylül’de gerçekleştirilecek Polonya Rallisine katılmak istediklerini belirten Avcı, ralliye sponsor buldukları taktirde katılabileceklerini ifade etti.

Sponsor arayışlarını sürdürdüklerini aktaran Avcı, “Polonya Rallisi, seneye de Dünya Ralli Şampiyonasına dahil edilecek çok önemli bir yarış. Ralliye, şampiyonayı takip eden Jan Kopecky, Robert Kubica, Craig Breen, François Delecour gibi ünlü pilotların yanı sıra Dünya Ralli Şampiyonasını takip eden pilotların da katılması bekleniyor” dedi.

Avcı, rallinin 4 saat boyunca canlı olarak yayınlanacağını, bu nedenle üst seviyede katılım beklendiğini vurguladı. Katılmaları halinde rallide elde edecekleri sonucun, kendileri için iyi bir gösterge olacağına inandığını ifade eden Avcı, şöyle devam etti: “Ünlü ve tecrübeli pilotların mücadele edeceği rallide iyi şeyler yapabilirsek önümüzde yeni kapılar açılabilir. Zorlu bir yarış. Yine Ford Fiesta S 2000 ile katılmayı düşünüyoruz. Ama bir hafta önce Kocaeli Rallisi olduğu için bizim kendi takımımızla Polonya’ya gitmemiz biraz zor. O yüzden yurt dışından araç kiralama alternatifi üzerinde duruyoruz. Bütçeyi tamamlayabilirsek katılacağız.”

Avcı, Türkiye Ralli Şampiyonasında geride kalan 3 yarışın ardından lider durumda olduklarını belirtti. Şampiyonada belirledikleri hedef doğrultusunda ilerlediklerini ifade eden Avcı, şunları kaydetti: “Asfalt parkurda koşulan 3 yarışın ikisini kazandık, birinde de ikinci olduk. Şu an şampiyonada lider durumdayız. Önümüzde 4 toprak yarış var. İlki eylülün ilk haftasında yapılacak olan Kocaeli Rallisi. Sonra sırasıyla Avrupa Ralli Kupası’na dahil olan Boğaziçi Rallisi, İSOK İstanbul Rallisi ve Hitit Rallisi var. Bu yıl İtalyan pilot Luca Rossetti Türkiye’de yarışmıyor. Yarışsa iyi olurdu çünkü geçtiğimiz yıl hepimizi geliştiren bir pilot oldu. Bu sene de onun meyvelerini yiyoruz.”

Son Haberleri :

Yukarı Git