Al-Kuwari Fiesta RRC ile WRC-2’de

Kategori : Bülten/Dünya Ralli Şampiyonası

M-Sport, Katarlı Abdulaziz Al-Kuwari’nin FIA Dünya Ralli Şampiyonası dahilinde düzenlenen WRC-2 kategorisinde Ford Fiesta RRC ile start alacağını açıkladı. M-Sport’tan servis ile alarak Seashore Qatar Rally Team adına mücadeleye katılacak olan Abdulaziz Al-Kuwari – Killan Duffy ikilisi Meksika, Portekiz, Yunanistan ve İtalya’da start alacak.

2003 yılından beri FIA Orta Doğu Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden Al-Kuwari geçen seneyi Katarlı Nasser Al-Attiyah’ın ardından ikinci sırada tamamlamıştı. Katar Ralli Şampiyonası’nın altı yarışından da birincilikle ayrılarak şampiyon olan Al-Kuwari uluslararası arenada da boy göstererek ERC ve WRC’de de start almış, ilk kez start aldığı WRC yarışı olan Akropol Rallisi’nde genel klasman onuncusu olarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Geçtiğimiz ay içinde M-Sport’u ziyaret eden Katarlı pilot Fiesta RRC’nin direksiyonuna ilk kez geçerek Greystoke Ormanı’ndaki etapta toplam 65 kilometrelik bir test yapma imkanı da buldu. Fiesta’nın gerçek gücünü de hisseden Al-Kuwari Mart ayındaki Meksika Rallisi’nde start almak için heyecanlı olduğunu belirtti : “M-Sport bu camiaya adını kabul ettirmiş bir kuruluş. Rallilerde ne kadar Fiesta start aldığına bakarak camiada pazarlama alanında ne kadar iyi olduklarını anlayabilirsiniz. Seashore için de M-Sport belirgin olarak en akıllı seçim.

Uzun zamandır Ford Fiesta direksiyonuna geçmemiştim. Testlerde anladım ki kullanması çok rahat bir yarış otomobili. Kontrolu kolay, torku yüksek, süspansiyonu inanılmaz ve bu özellikleri onu toprak etaplarda benim için mükemmel bir seçim olduğunun bir ispatı oldu.

Bu sene WRC-2’de mücadele edeceğim ve ilk senemde ilk beşte yer alabilirsem benim için çok güzel bir sene olacaktır.”

Son Haberleri :

Yukarı Git