Foto : Torstein Eriksen

Almanya’da İlk Takla Neuville’den

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Belçikalı pilot 4.6 kilometrelik shakedown etabını üçüncü kez geçerken, etabın 1.7’nci kilometresindeki çift sol virajda yoldan çıkarak takla attı.

Hyundai Motorsport adına açıklama yapan yetkili Neuville’in aracı Hyundai i20 WRC’nin altı kez takla atarak üzüm bağlarının olduğu alan savrulduğunu ve bağın içinde durabildiğini belirtti.

Otomobilin daha çok sağ tarafı hasar alsa da kopilot Gilsoul’da ve pilot Neuville’de her hangi bir sağlık sounu olmadığı açıklandı.

Hyundai i20 WRC çekici üstünde servis alanına getirildi ve Cuma gününün ilk etaplarına yetiştirilmek üzere hummallı bir çalışma başlatıldı. Kurallara göre otomobili bu akşam düzenlenecek olan sembolik startta yer almasıa gerek yok, Neuville ve Gilsoul tak’tan yürüyerek geçebilecekler.

Volkswagen pilotları shakedown etabında ilk üç sırayı Latvala-Ogier-Mikkelsen sıralaması ile aldılar. Fin pilot dördüncü ve son geçişinde takım arkadaşı Ogier’i 0.5 saniye geçerken, Mikkelsen de Ogier’in 0.6 saniye arkasında yer alıyor.

Citroen’den Kris Meeke, Latvala’nın 1.7 saniye gerisinde dördüncü olurken, geçen senenin galibi Dani Sordo ve hemen ardından Mikko Hirvonen ilk altıyı tamamlayan sürücüler oldular.

Robert Kubica otomobilindeki el freni sorununa rağmen etabı yedinci sırada tamamladı.

Almanya Rallisi’nin sembolik startı bu akşam 20:30’da Trier kent merkezinde düzenlenecek.