Citroen’in Listesinde 5 Pilot Var

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Citroen’in takım direktörü Yves Matton 2014 sezonu için takımında yer alacak iki pilot için 5 kişilik bir listesi olduğunu açıkladı. Matton öncelikle takım pilotları Mikko Hirvonen, Dani Sordo, Kris Meeke ve Robert Kubica ile görüşeceğini, onların yanı sıra M-Sport ile anlaşması sona erecek olan Mads Ostberg ile görüşeceğini belirtti. Ostberg geçtiğimiz sezon başında da Citroen ile yakın temasa geçmiş ancak anlaşma olmamıştı.

“Önümüzde iki ralli kaldı, bu aralar önümüzdeki sezon planlarına başlamış olmamız gayet normal” diyerek sözlerine başlayan Matton “son kararı vermeye yakınım ancak henüz kesinleşmiş herhangi bir planımız yok.

Galler Rallisi öncesinde en azından bir pilotumu kesinleştirmiş olacağım. İkisini birden kesinleştiremem diye düşünüyorum.”

Matton, Belçikalı Thierry Neuville’in Hyundai ile anlaşmaya varmış olabileceğini, kendisine yaptıkları teklifin detaylarını bile görmek istemediklerini söylediklerini belirtti.

“Size teklifin detaylarını açıklayamayacağım ancak pazarlık aşamasına bile gelmeden teklifimizi red ettiler.”

Sordo: “Fazla Seçeneğim Yok”
Sordo da kendisine gelen tekliflerin kısıtlı olduğunu itiraf etti. İspanyol pilot önünde sadece Hyundai seçeneğinin olduğunu açıkça ilan etti.

Salou’daki Katalunya Rallisi’nin sıralama etabında en iyi zamanı yaparak kendi evindeki ralliye hızlı başlayan Sordo “Bana göre profesyonel bir rallinin sahip olması gereken birden çok özellik lazım, ben de bunlara sahip olduğumu düşünüyorum. Başkaları bunu yetersiz görürse ben de farklı branşlara yönelebilirim.”