David Richards : Gelecekle İlgili Ciddi Endişelerim Var.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası’nın eski ticari direktörü David Richards şampiyonanın yayıncısının yaklaşımından ciddi endişeler duyduğunu dile getirdi.

Richards, geçtiğimiz ay içinde Londra’da düzenledikleri toplantı ile bir araya geldiği Oliver Ciesla’nın görüşlerinden etkilenmediğini ve gelecek ile ilgili heyecan duymadığını belirtti.

Richards, açıklamasında bu toplantı için uzun bir yoldan geldiğini ancak yayıncının şampiyona için doğru çözümler üretemediğini ve gerekli olan ileri görüşü de taşımadığını söyledi.

“Gelecek ile ilgili ciddi endişelerim var. Yayıncının WRC’nin gerçek sorunları yerine sorunla alakalı olmayan başka çözümler üzerinde çalışıldığını gördüm.”

Yayıncı kuruluş FIA ile imzaladığı on yıllık anlaşmanın henüz ikinci senesinde yer alıyor.

Alman firma sezona girerken takımlara ve pilotlara umut vaad eden açıklamalarda bulunmuş ancak Portekiz Rallisi’nde pilotların mikrofonlara açıklama yapmayı red etmesi ile problemler gün yüzüne çıkmıştı.

Yayıncının takımlar ve markalar ile olan diyaloğunda gelişmeler olsa da Münih merkezli firmanın gelecek ile ilgili gerçekçi planlar ortaya koyması bekleniyor.