Fafe’de Zafer Ogier’in

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonu Sebastien Ogier, ilk kez katıldığı Fafe Rallisi’ni kazanarak Portekiz Rallisi öncesi moral depoladı.

Portekiz’deki Dünya Ralli Şampiyonası yarışı öncesinde düzenlenen ancak şampiyonaya dahil olmayan, daha çok seyircilerin gönlünü almaya yönelik gösteri amaçlı organize edilen tek etaplık sprint bir ralli olan Fafe’de 100.000 seyirci barajı da aşıldı.

Geçtiğimiz sene hastalığı yüzünden bu yarışa katılamayan Volkswagen takım pilotu Ogier, M-Sport pilotu Ott Tanak’ın önünde zafere ulaştı.

Antrenman geçişlerinden birinde etap içinde otomobilini seyirciler önünde çeviren Ogier tepeleri dolduran yüzbinleri mest etmeyi de başardı.

“Bu inanılmaz” diyerek sözlerine başlayan Ogier “Buradaki seyirciler dünyadaki en tutkulu ralli izleyicisi, öyle ki bazı yerlerde etabı göremeden gitmek zorunda kaldık.

Etap kalabalıktı ancak meşhur zıplama mahşer yeri gibiydi.”

Tanak’ın ardından gelen isim geçen senenin birincisi Dani Sordo idi. Böylece Hyundai adına ikinci kez podyuma çıkmış oldu.

Yarış sonrası WRC ekipleri Perşembe günü başlayancak sezonun dördüncü rallisi için Portekiz’in güneyindeki Algarve kentine doğru yola çıktılar.