Ford, WRC’den Çekiliyor

Kategori : Bülten/Dünya Ralli Şampiyonası

Ford Avrupa, 2012 sezonundan sonra FIA Dünya Ralli Şampiyonası’ndan çekileceğini açıkladı.

“Ford’un WRC’de gurur verici bir geçmişi olduğundan bu kararı olmak çok da kolay olmadı” diyerek sözlerine başlayan Ford Avrupa Pazarlama, Satış ve Servis’den sorumlu başkan yardımcısı Roelant de Waard “1997 yılından beri Ford WRC takımını yürüten M-Sport ve Malcolm Wilson’a da sonsuz saygı duyuyoruz. Birlikte çalışarak Ford Fiesta’yı ralli için iyi bir seçenek olarak geliştirdiğimize inanıyoruz. Bunun da gelecekte de devam ettiğini görmek istiyoruz.”

Ford WRC de hayranlarına, pilotlarına, FIA ve ortaklarına ayrıca ana sponsorları BP ve Castrol’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

M-Sport Direktörü Malcolm Wilson da m-sport.co.uk sitesinden yayınladığı mesajında bu kararın çok zorlanarak alındığını belirtti. Yıllardan beri süren birlikteliklerinin sona ermesinden dolayı üzgün olduklarını ancak Ford Fiesta üzerinde geliştirme çalışmalarının M-Sport olarak devam edeceklerini belirtti. Wilson, Mart 2013’ten itibaren Fiesta R5 araçlarının yarışabilmesi için çalışmalara devam ettiklerini vurguladı. Fiesta R2 araçlarının da ulusal ve uluslararası rallilerde mücadele etmesi için desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Tags:

Son Haberleri :

Yukarı Git