Hirvonen Citroen ile ilk podyumuna çıktı

Kategori : Bülten/Dünya Ralli Şampiyonası

İsveç Rallisi’nde podyumun ikinci basamağına çıkan Mikko Hirvonen ve Jarmo Lehtinen ikilisi Citroen takımı ile çıktıkları ikinci yarışta podyuma çıkmayı başardılar. Sebastien Loeb ve Daniel Elena ise yarışı altıncı sırada tamamlayıp, Power Stage’i de ilk sırada tamamlayınca şampiyona klasmanındaki liderliklerini sürdürdüler. Citroen de markalar klasmanında ilk sıradaki yerini korudu.

Yarışı altıncı tamamlasa da son etaptan aldığı ekstra puanlar ile liderliğini sürdüren Loeb sonuçtan pek memnun değildi : “Her ne kadar sonuçtan memnun olmasak da elimizden geleni yaptık ve alabileceğimiz en yüksek puanları aldık. Şampiyonada ilk sıradaki yerimizi koruyoruz ve bundan sonra toprak ralliler başlıyor. Meksika Rallisi’nde iyi sonuçlar alıyorum, orada yarışmak için sabırsızlanıyorum.”

Yarışı ikinci sırada tamamlayan Hirvonen şampiyona klasmanında da ikinciliğe yükseldi. “Tam anlamı ile kendime güvenemediğimdem kazanamadım ama yine de gelişmeler olumlu. Takım ve araç ile uyumumuz gün geçtikçe artıyor. Önümüzdeki ralliler zemin şartları değişse de burada öğrendiklerimiz sonraki rallilerde de işimize yarayacaktır.”

“Loeb ve Hirvonen şampiyonada ilk iki sırada yer alıyor, Citroen de markalar klasmanında lider, sanırım İsveç Rallisi’nde başarı ile ayrılıyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Yves Matton “DS3 WRC pilotlara zorluk çıkartmayan bir araç olduğunu bir kez daha gösterdi. Şartlar pek uygun olmasa da yarışan beş aracımızın da mekanik bir sorun yaşamadan yarışı tamamlamış olması bizim açımızdan iyi bir sonuç.” dedi.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı 8-11 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Meksika Rallisi olacak.

Son Haberleri :

Yukarı Git