Hirvonen Çok Çalışıyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Mikko Hirvonen, İsveç Rallisi öncesinde geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen Norveç Ralli Şampiyonası’nın yarışı Finnskog Rallisi’ne katıldı ve Henning Solberg’in 30 saniye önünde zafere ulaştı.

9-12 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Karlstad merkezli yarış öncesinde Citroen DS3 WRC’ye biraz daha alışmak için yarışa katılan Fin pilot İsveç Rallisi’ni üst üste üçüncü kez kazanmayı arzuluyor.

Yarışa Mitsubishi Lancer ile katılan Henning Solberg’in yaklaşık 30 saniye önünde finişe gelen Hirvonen : “Kazandığımız için ve ayrıca burada diğer WRC araçları geçebildiğimiz için mutluyuz. Bu sonuç testlerde doğru ayarları bulduğumuzu da gösteriyor. Yarış koşulları İsveç Rallisi ile benzer olduğundan kendimize güvenimiz de geldi. DS3 WRC farklı koşullara çok hızlı uyum gösteren bir otomobil olduğunu bir kez daha gösterdi.”

Mads Ostberg, Ford Fiesta RS WRC ile katıldığı yarışı üçüncü sırada tamamladı. Adapta Motorsport’tan takım arkadaşı Eyvind Brynildsen de aynı araçla ilk yarışında altıncı oldu. Proton fabrika takım pilotu PG Andersson ise Süper 2000 araçlar arasında birinci olurken genel klasmanda dördüncü oldu. Lastik patlatan ve spin atarak zaman kaybeden Andreas Mikkelsen ise Skoda Fabia S2000 ile yarışı beşinci sırada tamamladı.

Son Haberleri :

Yukarı Git