Hirvonen, Wilson’ın Umutlarını Tüketti

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

M-Sport takım direktörü Malcolm Wilson, Finlandiya Rallisi sonrasında Mikko Hirvonen’in performansından dolayı gerçekten hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

Finlandiya Rallisi’ni 2009 yılında kazanan ve peşi sıra gelen dört yılda da podyumda yer alan Hirvonen bu sezon yarışı beşinci sırada ve genel klasman liderinin yaklaşık üç dakika gerisinde tamamladı.

“Kayıtlara geçsin istiyorum; Hirvonen’in performansı beni hayal kırıklığını uğrattı. Bu rallinin onun adına büyük bir şans olduğunu düşünüyordum. Özellikle de takımımın Thierry ve Mads ile elde ettiklerinden sonra yeni otomobilimizin daha güçlü olacağını düşünüyordum.

Jari-Matti ve Sebastien gibi hızlı pilotlar ile mücadele etmemiz her zaman zordur. Ancak yine de podyum mücadelesinde güçlü olmamız gerekiyordu. Ama üzgünüm ki olamadık.”

Wilson, Hirvonen’in hızlanması için ilk adımının yeniden rallilerden hoşlanmaya başlaması olduğunu belirtti.

“Sanırım otomobili kullanmaktan zevk almıyor. Bu işten hoşlanmıyorsanız ilerlemeniz mümkün değil.

WRC Live kayıtlarını dinlediğinizde Kris ve Paul’ün etap sonunda yaşadıklarını, kahkahalarını duyduğunuzda yaptıkları işin parçası olduklarını anlıyorsunuz.

Bu işten hoşlanmanız lazım. Bu gerçek iş yaşamında da böyledir, yaptığınız işten hoşlanmıyorsanız sonuç alamazsınız.”

Hirvonen ise sürüşü ve ayarları hakkında fazla düşündüğü için işlerin bir türlü yolunda gitmediğini belirtti.

“Cuma günü sürüşümden ve ayarlarımdan fazlası ile memnundum, otomobil de mükemmeldi.

Ancak sonrasında viraj viraj düşünmeye başlayınca orada fazla kaydım, diğerinde süspansiyonları biraz yavaşlatsam mı diye düşünürken diğer pilotlar fazla düşünmediklerinden rahat kafa ile basıp gidiyorlar.

Kendi evimde, kalabalık önünde podyuma çıkmış olsam çok harika olurdu ancak bu da hayatın sonu değil.”