Huzurlarınızda Fiesta R5

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Uzun zamandır beklenen Fiesta R5, Kuzey İngiltere’deki M-Sport garajında tanıtıldı. M-Sport’un en son ralli aracı Cumbria’daki garajda motorsporları gazetecilerinin gözleri önüne çıkartıldı.

Tanıtım için özel tasarımı ile dikkatleri çeken Fiesta R5, 27-29 Haziran’da Belçika’da düzenlenecek Geko Ypres Rallisi’nde ilk kez seyircilerin huzuruna çıkacak. Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul ikilisinin kullanacağı Fiesta R5, VIP olarak katılacağı yarışta ilk etap pozlarını da verecek.

Kalbinde 1.6 litrelik EcoBoost motoru taşıyan Fiesta R5, M-Sport’un “Fırsat Merdiveni”nin son basamağı olacak.

R5 sınıfında homologe edilen ilk otomobil olma özelliğini de alan Fiesta R5 ilk gerçek rallisine Dünya Ralli Şampiyonası’nın en prestijli rallilerinden biri olan Finlandiya Rallisi’nde çıkacak. 2012 WRC Academy Şampiyonu Elfyn Evans, WRC2 kategorisinde Qatar M-Sport Takımı adına mücadeleye katılacak.

Fiesta R5, M-Sport’un %90’ının yeniden tasarladığı ve üretttiği bir otomobil olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

İki çeker otomobillerden dört çeker otomobillere geçiş için en mükemmel seçenek olarak tasarlanan Fiesta R5 gelişmeyi hedefleyen pilotların ihtiyaçlarını giderecek. Dünyadaki tüm takımların ve pilotların uygun bütçeler ile kullanımına uygun hazırlandı. Finlandiya Rallisi ile tam anlamı ile ilk rallisini tamamlayacak olan Fiesta R5 için talepler de gelmeye devam ediyor. M-Sport garajında 18 otomobil için gerekli tüm ödemeler yapıldı ve Temmuz sonunda garajdan çıkacak ilk otomobille birlikte müşteriler yeni otomobillerine kavuşacaklar.