Hyundai de Neuville’e Göz Dikti

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

2013 Dünya Ralli Şampiyonası’nın en çok dikkat çeken genç pilotu Thierry Neuville’in talipleri arasına Hyundai de girdi. Halen M-Sport Ford ile anlaşması devam eden genç pilot için 2014 seçimi yarışlar kadar heyecan verici geçecek. Eski takım patronu Yves Matton’un da planlarında yer alan genç Belçikalı’nın son talibi Koreli Hyundai takımı oldu.

Hyundai takım direktörü Alain Penasse, Neuville’in bir çok pilot gibi Alzenau’da tesislerini gezeceğini açıklayınca akıllara gelen soru 2014 planları oldu. Penasse içtenlikle genç pilotun önümüzdeki sezonda yapacaklarının şampiyonaya etkisinin büyük olacağını belirtti. Volkswagen pilotları hariç tüm pilotları garaja davet ettiklerini belirten Penasse, Neuville’in ziyaretini de dört gözle beklediklerini söyledi.

Ekim ayı içinde takım pilotlarını kesinleşeceğini belirten Penasse, Neuville’in 2013 macerasını devam ettiğini ve genç pilotun konsantrasyonunu bu sezonda olması gerektiğini de söyledi.

Neuville ise M-sport’tan 3 senelik bir anlaşma teklifi olduğunu, Citroen’in de kendisinden haber beklediğini bildiğini belirtirken Hyundai’inin de daveti olduğunu söyledi ve “Şu anda kesinleşen bir şey yok” dedi.

Son Haberleri :

Yukarı Git