Hyundai i20 WRC Toprak Testleri Tamamlandı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Hyundai i20 WRC ralli otomobilinin ilk toprak testinin fotoğraflarını yayınladı. Juho Hanninen, Bryan Bouffier ve Chris Atkinsonun kullandığı i20 WRC testi Fransanın güneyindeki Chateau Lastors ve Mazamet arazilerinde düzenlendi. İki farklı etapta çok değişken toprak zeminde otomobili test imkanı bulundu.

Hyundai Motorsport Takım Direktörü Michel Nandan düzenlenen testin otomobilin süspansiyon ve aktarma organlarının zor şartlarda nasıl tepki verdiklerini görmeleri açısından faydalı olduğunu belirtti ve asflat testlere nazaran toprak testlerin otomobilin gelişiminde büyük adımlar atılmasında faydası oldunu vurguladı. Nandan sorunlar çıktığını ancak üstesiden geldiklerini belirterek şöyle dedi : “Bu ilk testlerde bir çok sorunun ortaya çıkması normal bir durum çünkü hali hazırda otomobili geliştirmeye devam ediyoruz ve testleri de bu sebeple düzenliyoruz.”

2014 Monte Carlo Rallisi ile yarış hayatına başlayacak i20 WRCnin önünde sadece 5 ayı kalmasına rağmen Nandan gelişim sürecinden memnun olduğunu da belirtti.

“Kalan kısa sürede yapmamız gereken çok şey var ancak biz iyi bir takım olarak mücadelemize şimdiden başlamış olduk. Monte Carlo öncesinde toprak testlerimizi de tamamlayarak gelişim sürecinde büyük bir adım atmış olduk. Hedeflerimize birer birer ulaşıyoruz, takımımızın göstermiş olduğu performanstan fazlasıyla memnunum. Gelişim sürecimizdeki adımlarımızı optimistik bir şekilde devam ettireceğiz.

Son Haberleri :

Yukarı Git