Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 774

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 789

Hyundai Kadrosu Belli Oldu

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

hyundai-team-1Hyundai, 2014 Dünya Ralli Şampiyonası kadrosunu yaptığı basın toplantısı ile tanıttı. Daha önce Thierry Neuville ve Juho Hanninen ile anlaştıkları bilinen Hyundai takımı Dani Sordo ve Chris Atkinson’u da kadrosuna kattı.

Neuville takımın bir numaralı pilotu olurken, Hanninen, Atkinson ve Sordo ikinci Hyundai i20 WRC’yi dönüşümlü olarak kullanacaklar. Sezonun ilk rallisi Monte Carlo’da koltuk Dani Sordo’ya emanet olacak.

Sordo, Hyundai projesinde yer almaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti : “Genç bir takım olabilir ama deneyimleri ve yetenekleri tartışılmaz bir kadromuz var.

WRC deneyimimi bu yeni takıma aktararak başarılı sonuçlar almayı hedefliyorum, ilk hedefimiz de sezonun ilk yarışında üzerimizdeki ilgiyi başarılı bir sonuç alarak korumak.”

Sordo takıma yeni girerken i20 WRC’nin testlerine yaz aylarından beri katılan Atkinson : “Yaz aylarından beri Hyundai Motorsport bünyesinde i20 WRC’nin geliştirilmesinde katkım olduğu için gururluyum. Takımı ilk sezonunda WRC’ye taşıyor olmaktan dolayı mutluyum. Avustralya Rallisi’nde start almak için sabırsızlanıyorum”.

Hyundai Motorsport takım direktörü Michel Nandan sezon ilerledikçe hedeflerinin podyumda yer almak olduğunu belirtti : “Bir yıldan kısa bir süre içinde sıfırdan oluşturduğumuz WRC otomobilimizin testlerini tamamladık ve sezonun başlamasını bekliyoruz.

Büyük bir gelişim sağladık ancak ilk sezonumuzda öğreneceğimiz çok şey olduğunu da biliyoruz.

İlk sezonumuzda hedefimiz basit: her iki otomobilimizin her ralliyi tamamlamasını sağlamak. Bu yarışlardan elde edeceğimiz bilgiler doğrultusunda sezon içinde podyum hedefimize de ulaşmak isteyeceğiz.”

Takım pilotlarını açıklarken akaryakıt firması Shell de takımın ana sponsoru olarak açıklandı ve takımın adının Hyundai Shell World Rally Team olarak belirlendiği ilan edildi.