Hyundai, Neuville ile Anlaştı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Hyundai, 2014 sezonunda Dünya Ralli Şampiyonası’nda bir numaralı pilotunun Thierry Neuville olacağını açıkladı.Belçikalı Neuville, Hyundai ile üç yıllık anlaşma imzaladı.

Neuville sezon başında katıldığı M-Sport kadrosunda yer alan Mads Ostberg ve Evgeny Novikov’u kolayca dışladıktan sonra bir çok yarışta zirve mücadelesi vererek hızlı bir yükseliş sergilemişti. Sezonun son yarışı öncesinde de pilotlar klasmanında ikinci sıradaki yerini koruyor.

Neuville ilk açıklamasında “Hyundai Motorsport da genç ruhlu, gelişen ve heyecanlı bir takım olarak uzun vadeli planları olduğundan benim bakış açımla uyuştuğuna inanıyorum.

Takımın kurduğu tesislerden, spora yaklaşım açılarından ve potansiyellerinden etkilendim.

İki yıllık WRC deneyimim takımın gelişmesinde de faydalı olacaktır diye umuyorum.

İlk yılımızda öğreneceğimiz çok şey olacak ancak birlikte başarılı bir geleceğe yol alacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Hyundai takım direktörü Michel Nandan ise Neuville’in Hyundai’nin uzun vadeli planlarından etkilendiğini belirtti : “Thierry çok harika bir sezon geçiriyor ve herkesi heyecanlandıran bir genç pilot. Hızı, sürüş stili ve dinamik yaklaşımı Hyundai ile de uyuşuyor.

Thierry gibi bir pilot ile imza atarak Hyundai’nin WRC projesinde ne kadar uzun vadeli bir planlama yaptığını da ilan ediyoruz.

Bütün takımın bu kadar kısa bir sürede göstermiş olduğu gelişimi de herkesle paylaşıyoruz.”

M-Sport Üzgün
M-Sport direktörü Malcolm Wilson Neuville’in kaybının kendisini üzdüğünü söyledi ve ekledi “Neuville’in bu sezon takımımızda elde ettiği başarılardan sonra Hyundai ile anlaşması bizi üzdü.

O kararını verdi, bundan sonra onun şampiyona ikinciliği için Galler Rallisi’nde elimizden geleni yapacağız.

Bu hedefimize ulaştıktan sonra 2014 planları için görüşmelerimizin sürdüğü pilotlar ile yeni bir planlama içine gireceğiz.

M-Sport, WRC’nin tarihi içinde bir çok başarılara imza atmış bir ekiptir ve 2014 planlarımızı da kısa süre içinde açıklamış olacağız.”

Son Haberleri :

Yukarı Git