Kris Meeke Avustralya Yolcusu!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Finlandiya’da sergilemiş oldukları performansdan sonra Kris Meeke ve Chris Patterson ikilisi Citroen Total Abu Dhabi Takımı ile Avustralya Rallisi’nde Mikko Hirvonen ve Jarmo Lehtinen ikilisi ile takım adına mücadeleye katılma hakkı kazandılar.

Dani Sordo sezonun en hızlı rallisinde temposunu zirvedeki pilotlara yaklaştıramayınca toprak etaplarda Kris Meeke için gün doğdu. İspanyol pilotun kaptırdığı koltuğunu geri kazanabilmek için topraktaki performansını biraz arttırması gerekecek.

Kris Meeke kaza yaparak Finlandiya Rallisi’ni tamamlayamasa da ilk defa kullandığı DS3 WRC ile göstermiş olduğu performans ile göz doldurmuştu. İrlandalı pilot daha çok promosyon çalışmaları ve müşteri otomobillerinin geliştirilmesi için takımla sözleşme imzalamış olsa da sezonun onuncu rallisinde takım adına puan alabilmek için mücadele edecek.

“Kabul etmeliyiz ki daha iyi sezonlarımız oldu” diyerek sözlerine başlayan Yves Matton “böylesine bir kararı almak elbette zor oldu ama bazen takımın yeniden kazanır hale gelmesi için böylesine kararlar almanız gerekiyor. Bu kararı Sordo ile beraber ‘takımın daha ileri gitmesi için herkes fedakarlıkta bulunabileceğini düşünerek’ aldık. Meeke, Finlandiya’da doğru motivasyon ile neler yapılabileceğini gösterdi. Biz de onun Avustralya’da takım adına mücadele etmesi gerektiğini düşündük.” dedi.

Bu karardan fazlası ile mutlu olan Kris Meeke ise “Citroen’in bize yeniden güvenerek Finlandiya’da bize şans vermesinden dolayı fazlası ile mutluyduk. Takım için böylesine bir görev üstlenmek ve Hirvonen ile beraber zirve mücadelesi verebilme şansına ulaşmak da çok güzel, elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” dedi.

Son Haberleri :

Yukarı Git