Kris Meeke Monte Carlo’da, MINI Sezonda Yok

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışının ilk firesi de belli oldu. MINI JCW WRC ile sezon kovalayacağını haftalar öncesinden açıklayan Kris Meeke sezonun ilk yarışı Monto Carlo Rallisi’nde start alamayacak.

MINI tarafında ise işler biraz daha karışık. 19 Aralık’ta sona eren sezon kayıtlarını tamamlayamayan Prodrive sözcüsü Ben Sayer FIA ile yaptıkları görüşmede şampiyona yayıncısının durumunu sorduklarını ve bunun hakkında yeterli açıklama gelmediği için kayıt işlemlerini durdurduklarını belirtti. Sayer ayrıca BMW gibi büyük bir grubun yeni bir adım atarken kendi çıkarlarını korumak istediğini ve nerede yer alacaklarını bilmek istediklerini söyledi.

Sayer’in bahsettiği konu yayın haklarını elinde bulunduran North One Television şirketinin bağlı olduğu CSI (Convers Sports Initiatives) şirketinin karıştığı yolsuzluk soruşturmasından başka bir şey değil. Şirket ile ilgili soruşturma devam ediyor. Ancak FIA geçtiğimiz haftalarda Yeni Delhi’de düzenlediği toplatıda bu konuyu da ele almış ve FIA’nın “uzun vadede ticari gelecek sağlamak için kararlı olduğunu ve gelecekteki istikrarı sağlamak için çaba sarfedeceğini” belirtmişti.

MINI takım olarak kayıt yaptıramayınca takımda yarışması beklenen Dani Sordo da kendi sitesinden yaptığı açıklamada sezon içindeki 10 yarışta MINI ile start alacağını ilk yarışın da Monte Carlo olacağını duyurdu.

MINI ve Prodrive’dan Meeke ile ilgili bir açıklama gelmezken Kris Meeke de kendi tweeter hesabından “Sevdiğiniz kız sizi fahişelik yapmak için terkedeceğini söylerse nasıl hissedersiniz #MotorsporlarıTehlikeliOlabilir” açıklaması yapınca tüm taşlar yerine oturdu; Meeke’in finansal sebeplerle ortada kaldığı anlaşıldı.

Son Haberleri :

Yukarı Git