Kubica da M-Sport’da

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

KUBICARobert Kubica, uzun zamandır sponsoru olan Lotos ile beraber 2014 Dünya Ralli Şampiyonası için planlarını açıkladı. Buna göre Polonyalı pilot 2014 Dünya Ralli Şampiyonası’nda Ford Fiesta RS WRC ile mücadele edecek.

2013 sezonunda elde ettiği başarılar ve tecrübeler ile M-Sport takımının da dikkatini çeken Kubica’ya 2014 sezonunda kendisini daha fazla geliştirmesi için tahsis edilecek Ford Fiesta RS WRC ile podyumun üst basamaklarında yer bulmak için mücadele edecek.

2013 sezonunun son rallisi Galler Rallisi’nde WRC otomobile binen Kubica’nın yarışa hazırlanma tarzı ve arzusu 2014 için Polonyalı pilotun hedeflerinin de ne kadar yüksek olduğunun bir göstergesiydi.

Sezon boyunca 13 rallide mücadeleye katılacak olan Kubica İsveç’in karlı etaplarından Amerika’nın zirvedeki toprak etaplarına kadar daha önce yarışmadığı etaplarda boy gösterecek.

Eski Formula 1 pilotunun hayranları onun asfalt pistlerden taş-toprak etaplarda elde edeceği başarılarda da onu yalnız bırakmayacaklar.

Kubica imza sonrası şunları söyledi : “Dünya Ralli Şampiyonası’nın 13 rallisinde Ford Fiesta RS WRC ile start alacağımdan dolayı çok mutluyum. Lotos Grubu’na ve bana bu şansı veren M-Sport takımına da teşekkürlerimi iletiyorum. WRC etaplarında daha fazla tecrübe kazanarak onlara bana verdiklerinden dolayı ne kadar minnettar olduğumu göstereceğim.”