Latvala, İsveç Rallisi’nde Sıralama Etabı’nın en hızlısı oldu

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Ford pilotu Jari-Matti Latvala FIA Dünya Ralli Şampiyonası ikinci yarışında ilk kez düzenlenen Sıralama Etabı’nı eski takım arkadaşı Mikko Hirvonen’in yaklaşık yarım saniye önünde tamamlayarak Cuma günü start sırasını ilk önce seçme şansını elde etti.

“Etabı sorunsuz tamamladım.” diyerek sözlerine başlayan Latvala “Belki bir virajda yavaşlamışımdır orada da virajın içinde kayaları görünce etrafından dolaşmak zorunda kaldım. Sıralamada ilk sırada yer aldığım için mutluyum ancak hangi sırada etaba başlamam gerektiği konusunda düşünmemiz gerekiyor. Hava şartlarını ve diğer koşulları değerlendirmek gerekecek, hemen verilecek bir karar değil.” dedi.

Son iki İsveç Rallisi’nin galibi Hirvonen M-Sport pilotu Ott Tanak’ı çok az farkla geride bırakarak Sıralama Etabı’nda ikinci oldu. Estonyalı Tanak’ın üçüncü WRC yarışında göstermiş olduğu bu başarı ise yarış haftasonunda kime dikkat etmek gerekeceğini açıkça ortaya koydu.

Markko Martin’in öğrencisi olan Tanak : “Etap çok güzeldi, Mikko’ya bu kadar yakın olmak çok güzel.” dedi.

İlk kez WRC ile yarışacaklar arasında Eyvind Brynildsen ilk sırada yer alırken en iyi İsveçli pilot MINI JCW WRC ile Patrik Sandell oldu.

Etap koşulurken hava soğuk ancak açıktı. Her geçen araçtan sonra etabın zeminine oturan kar nedeni ile bir sonraki araç daha iyi zaman çıkartma şansına sahipti. Pilotlar etaba şampiyona klasman sıralamasına göre çıktıklarından Loeb ilk olarak etaptaydı, Fransız pilot en iyi altıncı zamanı yapabildi.

Son Haberleri :

Yukarı Git