Lehtinen: Benim Hatam!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Mikko Hirvonen’in kopilotu Jarmo Lehtinen Galler Rallisi’nde yaşadıkları kazanın kendisinin hatasından kaynaklandığını söyledi.

Fin kopilot, Cuma sabahı Myherin etabında altıncı viteste giderken yaşanan kazada notları tam okumadığını, kazanın da bu sebepten kaynaklandığını belirtti.

Fabrika takımının DS3 WRC’si ikinci güne başlayamayacak.

“Benim hatamdı. Nedenini bilmiyorum ancak neler olduğunu çok iyi hatırlıyorum.

Yol notumuzda ‘uzun sağ-sağa daralır, hemen orta sert sağ” yazıyordu, ben “uzun sağ, sağa daralır..” dediğimi hatırlıyorum, devamını getirmediğimi hatırlayınca “s..tir, sonuna kadar söylemedim” dediğimi düşünürken zaten taklalar atmaya başlamıştık.

Normal hayatta bazen evet demeniz gereken yerde hayır deyiverirsiniz ya, bu da ona benzer bir durumdu, neden öyle dediğimi tam olarak bilmiyorum.

O virajda beşinci viteste olmamız lazımdı ancak biz altıncı vitesle yanlış çizgiden gidiyorduk, kaza kaçınılmazdı.”

Lehtinen, Hirvonen’in kaza sonrası verdiği tepkiye de hayran kaldığını söyledi.

“Araçtan çıkar çıkmaz, hatanın bende olduğunu ve çok üzgün olduğumu söyledim ancak Mikko ‘Haydi ama ben de kaç kere hata yaptım..’ dedi. Bu söylediklerinden dolayı ona büyük saygı duyuyorum.”

Citroen takımı için Galler Rallisi kabus gibi geçiyor. Kubica yaptığı kaza sonrası yarıştan koparken, Sordo ise hatalı şase ile yarışa başlayınca 5 dakika ceza almıştı. Sordo ilk günü genel klasman dokuzuncusu olarak tamamlayabildi.

Son Haberleri :

Yukarı Git