M-Sport Pilotları da Belli Oldu

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası/Haberler

wrc-akropolis-2013-011-neuville-12014 Dünya Ralli Şampiyonası’nda M-Sport takımında mücadele edecek olan pilotlar Mikko Hirvonen/Jarmo Lehtinen ile Elfyn Evans/Daniel Baritt olarak ilan edildi. İki ekip Cumbria merkezli takımın sezon boyunca katılacağı 13 rallide Ford Fiesta RS WRC ile start alacaklar.

2003 sezonunda WRC macerasına Ford ile başlayan Mikko Hirvonen bir anlamda yuvasına dönünce hayranlarının da yüzünde tatlı bir gülümseme oluştu. Fin pilot sekiz yıl boyunca kaldığı takımda 2006 ve 2007 yıllarında takım şampiyonluğuna da büyük katkıda bulunmuştu. Kariyerindeki on dört ralli zaferini de Ford takımı ile kazanan Hirvonen yuvasına geri dönerek yeniden kazanan pilot olma yolunda ilerleyecek.

Başarıya aç olan Fin pilot dokuz şampiyonluk yaşamış Loeb ile arasında geçen mücadeleler ile hatırlanıyor. Fin pilot 2009 yılında Loeb’in sadece bir puan ardından ikinci olmuştu.

Takımın ikinci pilotu olarak ilan edilen Elfyn Evans da gelecek vaad eden yetenekli pilotlar arasında gösteriliyor. WRC otomobil ile ralliye katılmak pek de önemsenecek bir durum olmasa da Evans ilk kez yarıştığı kopilot ile ilk kez çıktığı parkurda yarışı altıncı sırada tamamlayınca dikkatleri de üzerine çekmişti.

2005 sezonunda M-Sport ve Ford’un ortaklaşa başlattığı “Seçenekler Merdiveni” sisteminin spora kazandırdığı ilk pilotlardan olan Elfyn Evans artık yeteneklerini M-Sport takımı için sergileyecek.

2014 Dünya Ralli Şampiyonası 14-19 Ocak tarihlerinde Monte Carlo Rallisi ile başlayacak.

Son Haberleri :

Yukarı Git