Matton : Sordo’nun Yeri Garanti Değil

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Citroen Ralli Takımı direktörü Yves Matton, Dani Sordo’nun Almanya zaferinin onun takımdaki geleceğini garanti altına almadığını belirtti.

Sordo kariyerinin ilk WRC zaferine geçtiğimiz hafta sonu Almanya Rallisi’nde uzanırken takımdaki geleceğini, en azından asfalt rallilerde, garanti altına aldığını açıklamıştı. Sordo, önümüzdeki yarış olan Avustralya Rallisi’nde yerini Kris Meeke’e kaptırmıştı.

Sordo’nun aldığı bu zaferin takımdaki geleceği sorulduğunda Matton “Çok önemli puanlar aldık ama bu sadece konunun bir yüzü. Birisi ile kontrat imzaladığında rallileri kazanmasını bekliyorsunuz ama başka etkenler de işin içinde. Ben hep 2014 planları için Almanya Rallisi’nden sonra çalışmaya başlayacağımı söylüyordum. Benim için sezonun ilk asfalt rallisi çok önemliydi. Bu süreç ne kadar sürecek belli değil, kararı da ben tek başıma almıyorum.

Sordo Almanya’da tam da istediğim sonucu aldık.

Finlandiya onun için çok zor geçti. Onunla toprak rallilerde puanlar kazanması için anlaştık, asfalt rallileri kazanması bekliyorduk. Ralliye başladığı konum da pek iyi değildi ama hızı etap geçtikçe arttı ve açıkcası beni etkiledi.” dedi.

Sordo ise bu zaferin gelecekti planları açısından olumlu katkısı olacağını düşünüyor.

“Önümüzdeki sezon için bana faydası olacaksa, iyi bir sonuç ama olmayacaksa da olmasın.” diyen Sordo “Bu zaferi kazanmak çok güzeldi.” dedi.

Son Haberleri :

Yukarı Git