Meksika’da ilk etap Petter Solberg’in

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı Meksika Rallisi’nin Guanajuato’nun caddelerinde düzenlenen ilk etabında Petter Solberg en hızlı pilot oldu.

Binlerce ralliseverin toplandığı caddelerde 1.05 kilometrelik özel etapta Solberg son sekiz senenin şampiyonu Sebastien Loeb’i 0.4 saniye geçmeyi başardı. Adapta takımından Mads Ostberg üçüncü olurken Citroen’in diğer pilotu Mikko Hirvonen dördüncü oldu.

“Çok ama çok zor bir etaptı, bazı bölümler çok fazla kaygandı.” diyerek sözlerine başlayan Solberg : “Çok fazla çılgın bir atak yapmadım. Bu benim ve takımım için çok anlamlı.” dedi.

Jari-Matti Latvala ve Ott Tanak etapta aynı zamanı elde ederek beşinci oldular. Latvala etap içinde “çok küçük” bir hata yaptığını da kabul etti.

Ken Block etabı Monster Ralli Takımı’nın Fiesta’sının sol önünde bir hasar ile tamamladı : “Tünel içinin o kadar kaygan olabileceğini düşünmemiştim. Araç hiç tutunmadı ve doğrudan kaldırıma çarptı. İstemeden oldu ancak çok da kötü olmadı.”

Block’un takım arkadaşı Chris Atkinson uzun zaman sonra çıktığı ilk yarışta kaygan zemin karşısında fazla temkinli gitse de takım arkadaşını 5.3 saniye geçmeyi başardı ve ilk etabı yedinci sırada tamamladı.

Thierry Neuville de ilk sağ virajda fazla açıldığını itiraf edenler arasındaydı, Fransız pilot en iyi dokuzuncu zamanı yapabildi.

Perşembe sabahı geçilen Sıralam Etabı’nda elektrik arızası ile sonuncu olan Armindo Araujo yeni kurallar gereği etabı ilk çıkan pilot oldu. Evgeny Novikov da etap içinde interkom arızası yaşayınca zaman kaybetti.

İlk etabı tamamlayan ekipler gece Leon’da kalacaklar ve yerel saat ile 8:08’de ilk etabın startında olacaklar.

Son Haberleri :

Yukarı Git