Mikkelsen’e Yeni Kopilot

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Andreas Mikkelsen, Dünya Ralli Şampiyonası’nın onuncu yarışı Avustralya Rallisi’nde yeni kopilotu Paul Nagle ile mücadeleye katılacak. Volkswagen pilotu Mikkelsen geçtiğimiz hafta sonu Almanya Rallisi’ne kopilotu Mikko Markkula’nın rahatsızlığı nedeni ile katılamamıştı. Nagle, Mikkelsen’in yanında Markkula iyileşene kadar oturacak.

Mikkelsen ve Nagle 2007 yılındaki İrlanda Rallisi’nde birbirlerine karşı mücadele etmişlerdi. Nagle o yıllarda Kris Meeke’in kopilotluğunu yapıyordu. Sonrasında ikili 2009 yılında Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC) şampiyonluğuna ulaşmışlardı.

Volkswagen Motorsport Direktörü Jose Capito bu kadar kısa sürede Nagle gibi kaliteli bir kopilot ile anlaştıkları için mutlu olduğunu söyledi : “Mikko’nun yarışamayacağını anladıktan sonra hızlı davranıp yüksek mücadele veren bir kopilot bulduğumuz için mutluyum. Paul’un ralli deneyimi, mücadele arzusu ve profesyönel yaklaşımı takımımızın ruhuna da uygun. Umarım Mikko da kısa sürede iyileşir, şimdi onun yapması gereken tam anlamı ile sağlığına konsantre olması. İyileşir iyileşmez Andreas’ın yanındaki yerini alacak.”

Mikkelsen de sorunsuz bir geçiş olmasını ümit ettiğini belirtti : “Benim için önemli olan otomobil içinde İngilizce anlaşabileceğimiz bir kopilot bulabilmekti. Mikko ve ben sene başından itibaren not sistemimizi değiştirdik ve tamamen İngilizce’ye geçtik. Dil değiştirmek zorunda kalmayacağım için mutluyum.”

Sezonun onuncu yarışı Avustralya Rallisi 12-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git